Owoce – jakie mają właściwości zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są korzyści zdrowotne z owoców? Owoce są wspaniałym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można je jeść na wiele różnych sposobów: całe owoce, soki, owoce suszone, a nawet owoce mrożone.

Poniżej wymieniono korzyści zdrowotne niektórych popularnych owoców:

Banany 

Banany są bogate w potas i mogą pomóc w zapobieganiu wysokiemu ciśnieniu krwi. Zawierają również witaminy A, B6, C i E.

Pomarańcze 

Pomarańcze są bogate w witaminę C i kwas foliowy. Pomarańcze zawierają również potas, który pomaga utrzymać zdrowe serce.

Borówki – borówki są pełne przeciwutleniaczy, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki. Borówki są również bogate w flawonoidy, które pomagają zwalczać choroby.

Jabłka 

Jabłka zawierają błonnik pektynowy, który obniża poziom cholesterolu i pomaga utrzymać zdrowe serce. Jabłka zawierają również antyoksydanty, które chronią przed tworzeniem się komórek rakowych w organizmie.

Gruszki 

Gruszki zawierają błonnik, który może obniżyć poziom cholesterolu i pomóc w utrzymaniu zdrowego serca. Gruszki są również bogate w witaminę A, C i K.

Arbuzy

Arbuzy zawierają likopen, który chroni przed rakiem prostaty i chorobami serca poprzez obniżenie poziomu złego cholesterolu w krwiobiegu. Arbuzy mają również właściwości przeciwzapalne, które pomagają w leczeniu zapalenia stawów i innych stanów zapalnych, takich jak astma.

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie swoich pracowników, to owoce do biura Poznań, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Profesjonalne lady chłodnicze
Profesjonalne lady chłodnicze
Lada chłodnicza to nieodłączny element wyposażenia sklepów, kawiarni i cukierni, restauracji, hoteli czy innych punktów gastronomicznych. Jej właściwy dobór i […]
Czy metalowe meble są wytrzymałe?
Czy metalowe meble są wytrzymałe?
Istotną właściwością każdego mebla jest to, z jakiego materiału został on wykonany. Wpłynie to na to, w jakim miejscu najlepiej […]
Wady i zalety szkół językowych
Zapisanie się do szkoły językowej to najprostszy sposób na szybką i efektywną naukę języka obcego. Dlatego też z tej metody […]