Podstawowa odzież zimowa dla biegaczy

Wiele osób uwielbia regularnie biegać w plenerze. I to nawet w okresie zimowym, gdy warunki atmosferyczne wyjątkowo nie sprzyjają jakiejkolwiek aktywności ruchowej (śnieg, wilgoć, zimny wiatr itp.). Aby w pełni zabezpieczyć się wówczas przed ich szkodliwym działaniem, należy koniecznie zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Musi on z jednej strony gwarantować użytkownikowi optymalną termoizolację ciała, z drugiej zaś dawać mu możliwość w pełni swobodnego poruszania się.

Nie zapomnijmy o specjalnej bieliźnie

Właściwie dobrana odzież biegowa na zimę zapewnia przede wszystkim wysoki komfort treningu, pozwalając zadbać o kondycję bez ryzyka przeziębienia organizmu czy poślizgnięcia się na oblodzonej powierzchni drogi. Zaleca się zakładanie na siebie trzech warstw ubrań (na tzw. „cebulkę”). Pierwszą z nich powinna stanowić przylegająca do skóry lekka bielizna termoaktywna, która świetnie odprowadza pot na zewnątrz. Z kolei druga pożądana warstwa to solidne legginsy elastyczne z długą nogawką, bluzka long sleeve oraz bluza polarowa. Kobiety mogą tutaj z powodzeniem postawić na dobrze dopasowane getry z materiału szybkoschnącego, wyposażone w funkcjonalną gumę utrzymującą całość w pasie. Posiada je w ofercie sklep online: https://www.runshop.pl/getry-damskie-biegania,c14.html.

Trzecia warstwa to natomiast gruba kamizelka, wiatrówka bądź kurtka ocieplana z wiatroodpornym przodem (w zależności od temperatury). Wszystkie trzy elementy dobrze chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Uzupełnieniem tego stroju są buty do kostek z nakładkami antypoślizgowymi, rękawiczki pięciopalczaste, sportowa czapka lub opaska, a także opcjonalnie chusta na twarz.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =