Materiały eksploatacyjne w drukarce

Materiały eksploatacyjne do drukarek to elementy, które są wykorzystywane w drukarce do produkcji jej danych wyjściowych. Obejmują one tusz, toner i papier. Kiedy kupujesz wkłady do drukarki, są one dostarczane z ograniczoną ilością tuszu lub tonera wewnątrz nich. Można używać drukarki do momentu wyczerpania się tych materiałów eksploatacyjnych przed ich wymianą na nowe.

Wkłady atramentowe

Drukarki atramentowe używają wkładów atramentowych do drukowania dokumentów i zdjęć na papierze. Wkład zawiera zbiornik z atramentem, który jest zużywany podczas drukowania. Niektóre drukarki mają indywidualne wkłady atramentowe dla każdego koloru atramentu (cyjan, magenta i żółty), podczas gdy inne drukarki używają połączonego wkładu ze wszystkimi trzema kolorami w jednym pojemniku.

Wkłady z tonerem

Drukarki laserowe używają wkładów z tonerem do drukowania tekstu lub grafiki na papierze lub plastikowych arkuszach. Toner jest proszkiem, który topi się w kontakcie z ciepłem wewnątrz jednostki bębna drukarki. Po ochłodzeniu przykleja się do papieru, gdy przechodzi przez zespół utrwalacza w drodze z drukarki. Drukarka może używać tonerów całostronicowych lub pojedynczych, w zależności od modelu. Zużyte tonery od drukarek HP możesz sprzedać na stronie https://kaskazatoner.pl/hp/.

Papier do drukarki

Papier do drukowania występuje w różnych rozmiarach i grubościach. Najpopularniejsze rozmiary to 8 ½” x 11″, A4 i legal size. Papier do drukowania jest zazwyczaj wytwarzany z masy drzewnej lub włókien bawełnianych.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + trzynaście =