Dieta ketogeniczna – czy to dobry wybór?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Diety to w ostatnich latach popularny trend zdrowotny. Dieta ketogeniczna to plan żywieniowy o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu. Jest również znana jako dieta keto lub dieta ketozy. Celem diety jest zmuszenie organizmu do stanu ketozy: to znaczy do spalania tłuszczu dla energii, a nie węglowodanów. Ale jak one działają i jak skuteczne są?

Czym jest „keto”?

Celem diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy, w którym spala on tłuszcz zamiast węglowodanów jako główne źródło energii. To może pomóc ludziom schudnąć, z korzyścią, w tym niższy poziom cukru we krwi.

Podczas tego stanu, organizm wykorzystuje tłuszcz zamiast węglowodanów jako podstawowe źródło energii. Ketoza występuje, gdy wątroba wytwarza cząsteczki zwane ketonami (lub ciałami ketonowymi), które mogą być wykorzystywane jako alternatywne źródło energii przez komórki w organizmie.

Dlaczego ludzie stosują dietę keto?

Niektórzy ludzie stosują dietę, aby schudnąć, podczas gdy inni decydują się na nią jako alternatywne leczenie epilepsji lub jako część leczenia raka. Są też tacy, którzy wybierają ją po prostu dlatego, że lubią jeść pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości węglowodanów.

Dieta ketogeniczna jest stosowana przez wiele osób, aby poprawić swoje zdrowie i schudnąć. Jednak nie jest ona przeznaczona dla wszystkich i powinna być stosowana tylko pod nadzorem lekarza. Przed przejściem na taką dietę warto skonsultować to z dietetykiem, np. na stronie https://familygym.com.pl/?page_id=7284.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie się prawidłowo zabezpieczyć przed zarażeniem się koronawirusem?
Pojawienie się na świecie wirusa Covid 19 zmusiło ludzi do całkowitej zmiany dotychczasowego trybu ich życia. Ograniczenia narzucone obywatelom, mające […]
Dwa sposoby na tworzenie obiektów 3D – Poznaj oba
Dwa sposoby na tworzenie obiektów 3D – Poznaj oba
Grafika 3D to szeroki termin używany do opisania procesu tworzenia trójwymiarowej reprezentacji czegoś. Grafika 3D jest wykorzystywana w wielu różnych […]
Dlaczego świeże i dobrej jakości warzywa to podstawa każdej kuchni restauracyjnej?
Dlaczego świeże i dobrej jakości warzywa to podstawa każdej kuchni restauracyjnej?
Warzywa są jednym ze składników powszechnie wykorzystywanym w kuchni. To z nich w dużej mierze przyrządza się dania w restauracjach. […]