Dieta ketogeniczna – czy to dobry wybór?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Diety to w ostatnich latach popularny trend zdrowotny. Dieta ketogeniczna to plan żywieniowy o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości tłuszczu. Jest również znana jako dieta keto lub dieta ketozy. Celem diety jest zmuszenie organizmu do stanu ketozy: to znaczy do spalania tłuszczu dla energii, a nie węglowodanów. Ale jak one działają i jak skuteczne są?

Czym jest „keto”?

Celem diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy, w którym spala on tłuszcz zamiast węglowodanów jako główne źródło energii. To może pomóc ludziom schudnąć, z korzyścią, w tym niższy poziom cukru we krwi.

Podczas tego stanu, organizm wykorzystuje tłuszcz zamiast węglowodanów jako podstawowe źródło energii. Ketoza występuje, gdy wątroba wytwarza cząsteczki zwane ketonami (lub ciałami ketonowymi), które mogą być wykorzystywane jako alternatywne źródło energii przez komórki w organizmie.

Dlaczego ludzie stosują dietę keto?

Niektórzy ludzie stosują dietę, aby schudnąć, podczas gdy inni decydują się na nią jako alternatywne leczenie epilepsji lub jako część leczenia raka. Są też tacy, którzy wybierają ją po prostu dlatego, że lubią jeść pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości węglowodanów.

Dieta ketogeniczna jest stosowana przez wiele osób, aby poprawić swoje zdrowie i schudnąć. Jednak nie jest ona przeznaczona dla wszystkich i powinna być stosowana tylko pod nadzorem lekarza. Przed przejściem na taką dietę warto skonsultować to z dietetykiem, np. na stronie https://familygym.com.pl/?page_id=7284.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Koszulka dla sportowca – z czego powinna być zrobiona, aby była wygodna i funkcjonalna?
Koszulka dla sportowca – z czego powinna być zrobiona, aby była wygodna i funkcjonalna?
Aktywność fizyczna powinna być ważna dla każdego, ale niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak korzystny wpływ ma […]
Zakup butów w sklepie czy przez internet?
Zakup butów w sklepie czy przez internet?
Zakupy. Temat rzeka. Część ludzi je uwielbia, część na samą myśl o udaniu się do centrum handlowego dostaje palpitacji serca. […]
Jakie podzespoły w tirach wymagają częstego sprawdzania?
Hamulce i inne układy Tirami potocznie nazywa się ciągniki siodłowe z naczepami wykorzystywane powszechnie w transporcie drogowym. Pojazdy te każdego […]