Co to są karmy bytowe dla psa?

Karma bytowa to rodzaj pożywienia stosowany w żywieniu zdrowych psów, które nie przechodzą w danym momencie żadnych chorób. Główną funkcją tego pożywienia jest zagwarantowanie zwierzakowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podawanie jedzenia tego typu nie wymaga żadnej dodatkowej suplementacji. O czym pamiętać wybierając dla swojego pupila karmę bytową?

Najważniejsze cechy karmy bytowej

Dobre karmy bytowe dla psa powinny posiadać jak najbardziej naturalny skład. Niezwykle istotny jest nie tylko rodzaj mięsa, ale też jego jakość. Najlepsze karmy charakteryzują się dokładnie sprecyzowanym składnikami wymienionymi na opakowaniu. Należy unikać wszelkiego rodzaju sformułowań informujących o zawartości produktów pochodzenia zwierzęcego – są to z reguły pióra, pazury, czy dzioby – absolutnie zbędne w ich żywieniu. Psy to względni mięsożercy więc w swojej diecie poza źródłem białka, potrzebują także roślin – warzyw, owoców i ziół. Należy unikać jednak karm bogatych w zboża – są one zapychaczami, których lepiej nie wprowadzać do jadłospisu czworonoga.

Dobra karma powinna być także smaczna i chętnie spożywana przez psa. Należy pamiętać również o odpowiednim dopasowaniu rozmiaru granulek – jeżeli wybrany rodzaj pożywienia to suche chrupki. Mokra karma powinna być kupowana w odpowiednich rozmiarowo puszkach i przechowywana w lodówce. Podanie psu zepsutego jedzenia może przynieść bardzo nieprzyjemne skutki zdrowotne. Bez różnicy na wybrany rodzaj karmy – psu należy zawsze zapewniać stały dostęp do świeżej wody pitnej. 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 3 =