Jak przygotować się do procesu wybielania zębów?

Wybielanie zębów to bardzo popularny zabieg, który pozwala przywrócić piękny i zdrowy wygląd jamy ustnej. Trzeba jednak wcześniej odpowiednio się do niego przygotować, aby był on w pełni bezpieczny, a efekty satysfakcjonujące. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o swoje zęby, aby móc przeprowadzić ich wybielanie.

Kto może zdecydować się na wybielanie zębów?

Wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób przygotować się do zabiegu pacjent otrzymuje podczas pierwszej wizyty w wybranej klinice. Najważniejsze jest dokładne wyleczenie próchnicy oraz uzupełnienie wszystkich ubytków, ponieważ środek wybielający może dostać się do nich i wywołać dolegliwości bólowe. Również w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej konieczne jest wcześniejsze ich wyleczenie. Bardzo istotne jest także dokładne oczyszczenie zębów z kamienia oraz wszelkich osadów.

Każdy pacjent, który planuje wybielanie zębów musi zapoznać się także z zasadami tzw. białej diety. Jest to sposób odżywiania, który zupełnie eliminuje spożywanie pokarmów i płynów, które mogą negatywnie wpływać na cały proces. Jego głównym celem jest zatrzymanie efektów wybielania na dłużej i ochrona szkliwa przed mocnymi barwnikami. Jak sama nazwa wskazuje oparty jest on przede wszystkim na jasnych produktach, które nie barwią, takich jak m.in. nabiał, mięso oraz warzywa. Decydując się na wybielanie zębów trzeba wybrać sprawdzoną klinikę, która oferuje przeprowadzenie zabiegu w pełni bezpiecznie i komfortowo. Jedną z nich można znaleźć na stronie https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − 7 =