Dlaczego naturalna cegła stosowana w aranżacji powinna być impregnowana?

Naturalna cegła cieszy się popularnością i jest często wykorzystywana w aranżacji nowoczesnych domów. Może podkreślać indywidualny charakter wnętrza i co ważne, podkreśla estetykę budynku. Cegły naturalne są na tyle modne, że można je kupować również z odzysku – nawet używane trzymają wysoką cenę.

Impregnacja cegieł

Cegły wyglądają estetycznie, jednak wymagają odpowiedniej impregnacji. Jest to charakterystyczny materiał, który z racji swojej budowy jest nasiąkliwy, łatwo się brudzi i może odbarwiać się z powodu nadmiernego promieniowania słonecznego. Największym wrogiem cegły jest wilgoć, która potrafi głęboko wnikać w materiał zmieniając nie tylko jego barwę, ale z czasem przyczyniając się np.do powstawania pleśni. Cegła czerwona wymaga naniesienia na jej powierzchnię impregnatu tworzącego warstwę ochronną chroniącą przed wilgocią, zabrudzeniami i czynnikami atmosferycznymi. W taki sposób należy zabezpieczać zarówno cegłę znajdującą się w domach, jak i na elewacjach zewnętrznych. Impregnację należy co pewien czas ponawiać, a dodatkowo należy pamiętać o tym, że naturalną cegłę należy czyścić.

Czym zastąpić cegłę?

Cegła jest materiałem wymagającym odpowiedniej pielęgnacji, dlatego istnieje możliwość zastąpienia jej panelami czy płytkami, które swoim wyglądem przypominają ceglany mur. Jest to alternatywa, która okazuje się nie tylko tańsza, ale również mniej problematyczna. Warto brać pod uwagę wszystkie za i przeciw i dokładnie przemyśleć czy wybrać naturalną cegłę, czy jej imitację.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 13 =