Popularne zabiegi poprawiające wygląd zębów

Zdrowe ciało to zdrowy uśmiech, który odzwierciedla także nasze samopoczucie i pewność siebie. Piękny uśmiech pomaga nam osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jeśli czujemy się z nim źle i nieatrakcyjnie możemy, skorzystać z zabiegów poprawiających wygląd zębów, bowiem medycyna estetyczna znalazła swoje miejsce również w stomatologii.

Zabiegi stosowane w stomatologii estetycznej

Wybielanie
Polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego i naświetlaniu go zimnym światłem przy użyciu lampy BEYOND. Dzięki tej metodzie zęby mogą stać się nawet o kilkanaście odcieni bielsze. Zabieg w gabinecie stomatologicznym trwa 30-45 minut, jest bezbolesny a efekt utrzymuje się nawet rok. warunkiem do skorzystania z tej metody jest posiadanie zdrowych zębów.

Licówki
Są to bardzo cienkie porcelanowe łuski, które nakleja się na powierzchnię zęba. Umożliwiają one wybielenie zębów gdy nie nadają się one do wybielania lampą (np. są popękane lub nadwrażliwe). Dzięki nałożeniu licówek dentysta może wyrównać zęby, nadać im nowy kształt i symetrię.

Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób pragnących pozbyć się diastemy, odmłodzić uśmiech i nadać mu symetrii. Ponadto, chirurgia stomatologiczna jest już tak zaawansowana, że tego rodzaju zabieg jest bezbolesny.

Usuwanie kamienia
Kamień gromadzący się na zębach jest często przyczyną brzydkiego zapachu z ust i przyczynia się do pogarszania stanu uzębienia oraz dziąseł. Usuwanie kamienia – scaling – wykonuje się przy użyciu sondy ultradźwiękowej. Ultradźwięki rozbijają kamień na drobne kawałki i powodują jego odklejanie od powierzchni zębów.

Zabieg jest bezbolesny, trwa około 20 minut i pozwala cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Zaleca się jego wykonywanie przynajmniej raz w roku. Jest jednym z niewielu zabiegów refundowanych przez NFZ.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − pięć =