Jak zacząć regularnie pić soki?

Picie soków jest nie tylko zdrowe ze względu na dostarczanie do organizmu ważnych witamin i minerałów, czy zapewnienie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Istotne jest to także ze względu na łatwą przyswajalność wszystkich korzystnych składników zawartych w owocach i warzywach. Dodatkowo soki są po prostu pyszne, warto więc wyrobić sobie nawyk regularnego ich picia. Tylko jak to zrobić?

Od czego zacząć?

Załóżmy, że chcemy przygotować sok tłoczony jabłko-gruszka. Samo przygotowanie owoców jest banalnie proste i jest to szybki proces. Wrzucamy owoce do sokowirówki, sok powstaje w mgnieniu oka. Możemy się delektować pysznym i orzeźwiającym smakiem. Teraz trzeba tylko posprzątać. No właśnie. Jeśli sokowirówka jest zbudowana ze zbyt wielu elementów, to będzie żmudny proces, który na przyszłość zniechęci nas do robienia soków. Dlatego po pierwsze warto zakupić dobrą sokowirówkę, sprawdzić jej opinie, łatwość utrzymania w czystości. Niewskazane jest, aby kierować się tylko ceną, ale także funkcjonalnością.

Po drugie stworzyć plan. Zaprojektuj harmonogram, w którym wpisane będą zarówno posiłki, jak i towarzyszące im napoje, najlepiej soki. Część z nas już robiąc zakupy wie, co będzie na lunch w kolejne dni tygodnia. Tak samo należy zaplanować picie soków. Dla przykładu w poniedziałki, środy i piątki pijemy sok tłoczony jabłkowy, w pozostałe dni tygodnia sok warzywny typu marchew-burak. 

Najtrudniej jest wyrobić sobie pewne nawyki, w szczególności te zdrowe. Warto jednak każdego dnia przypominać sobie, dlaczego picie soków jest dla nas ważne i dołożyć wszelkich starań, żeby stało się to dla nas przyjemną i zdrową rutyną.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × jeden =