Jak poprawić krzywe zęby?

Krzywe zęby to problem, z którym zmaga się bardzo wielu naszych rodaków. Prezentują się one wyjątkowo nieestetycznie, dlatego warto wybrać się do specjalisty w celu ustalenia odpowiedniej metody leczenia. Najlepiej oczywiście zrobić to w jak najmłodszym wieku, gdy dana wada zgryzu jest jeszcze w fazie rozwoju i może zostać skorygowana za pomocą stosunkowo prostego aparatu. Na https://stomo.pl/kategoria/ortodonta-dla-dzieci/ można znaleźć przydatne informacje na ten temat.

Licówki to w wielu przypadkach optymalne rozwiązanie

Krzywe zęby są najczęściej przyczyną rozmaitych obciążeń genetycznych, mechanicznego uszkodzenia szczęki albo zbyt wczesnej utraty tzw. mleczaków. Niezależnie od czynnika sprawczego zaleca się jak najszybsze zdiagnozowanie rodzaju wady, a następnie podjęcie stosownego leczenia. Najbardziej popularnym sposobem na skorygowanie krzywizny jest założenie na zęby perfekcyjnie dobranego aparatu ortodontycznego. Wyróżniamy przede wszystkim dwa modele – stałe i zdejmowane. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to przeważają konstrukcje metalowe zakładane od zewnętrznej strony uzębienia.

Alternatywna, ale równie skuteczna metoda to prostowanie licówkami kompozytowymi, czyli specjalnymi nakładkami przyklejanymi z wykorzystaniem dedykowanego kleju. Ich ogromną zaletą jest to, że wystarczy pojedyncza wizyta, aby ortodonta precyzyjnie umiejscowił wszystkie elementy na zębach. Pozostałe godne polecenia rozwiązania to m.in.: zabieg operacyjny (w skrajnych przypadkach), mioterapia (trening mięśni mimicznych i aparatu przeżuwania), a także szlifowanie powierzchni płytki nazębnej.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =