Jakie funkcje powinna mieć profesjonalna suszarka do włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze suszarki do włosów są ciche, szybkie i lekkie. Warto wybrać taką, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb i budżetu.

Czy potrzebuję funkcji jonowej?

Zwykle spotyka się suszarki do włosów z technologią jonową. Oddziałuje ona na włosy przy użyciu ujemnie naładowanych jonów, powstających w wyniku przepuszczania powietrza nad prądem elektrycznym. Może być stałą cechą suszarki, zwłaszcza profesjonalnej lub włączana i wyłączana za pomocą odpowiedniego przycisku. Chroni ona włosy, zmniejsza napięcie, wygładza elektryczność statyczną i polepsza połysk. Jeśli chcesz więc szybko wysuszyć włosy, zalecamy suszarkę właśnie z taką funkcją. Jeśli jednak zazwyczaj suszysz włosy z małą szybkością i mocą, też skutecznie minimalizujesz uszkodzenia włosów.

Jakie inne funkcje suszarki należy wziąć pod uwagę?

Technologia ceramiczna ma na celu nadanie blasku, jednocześnie chroni włosy przed uszkodzeniami i kędzierzawieniem.

Z kolei dysza koncentratora jest wąskim mocowaniem. To standard. Koncentruje zarówno ciepło, jak i przepływ powietrza. Skieruj ją do korzeni włosów, aby zwiększyć objętość włosów, ale przesuwaj często, aby uniknąć uszkodzeń. Niektóre strumienie powietrza, wytwarzane za pomocą dyszy koncentratora, są zbyt gorące, więc koniecznie użyj chłodniejszych.

„Cool shot” pozwala na lepsze trzymanie się kształtu włosów. Pozwala na szybkie obniżenie temperatury powietrza i modelację fryzury. Należy trzymać cały czas włączoną tę funkcję.

Dyfuzor dodaje objętości włosów, aż do korzeni, a ponadto pozwala oddzielić poszczególne warstwy. Zmniejsza również siłę przepływu powietrza, dzięki temu ładniej powstają loki. Suszenie jednak staje się dłuższe, co może być czasochłonne przy codziennym stosowaniu.

Wisząca pętla znajduje się na górze kabla zasilającego. Pozwala zawiesić bezproblemowo suszarkę, podczas jej chłodzenia.

Z kolei odżywcza technologia pozwala na wprowadzaniu olejków do suszarki w celu zwalczania kędzierzawych lub wypadających.

Przewód zasilający pozwala ustawić suszarkę do włosów, do lustra w trakcie stylizacji. Nigdy nie należy go zwijać podczas przechowywania, aby uniknąć pożaru i uszkodzeń wewnętrznych przewodów.

Zdejmowany wlot powietrza chroni przed kurzem i zapobiega wciągnięciu włosów do silnika. Należy go czyścić regularnie, aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń, co zmniejsza przepływ powietrza i może doprowadzić do przegrzania się suszarki.

Warto też pamiętać o przełącznikach, które zwiększają komfort.
Technologia turmalinowa polega na generowaniu jonów ujemnych i ma na celu przyspieszenie procesu suszenia przedmuchowego i redukuje zakłócenia statyczne.

Ciekawą ofertę profesjonalnych suszarek znajdziesz między innymi na tej stronie: http://profryzjer.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jakie okazje można założyć obuwie sportowe?
Na jakie okazje można założyć obuwie sportowe?
W ostatnich latach koncepcja obuwia sportowego przeszła absolutną metamorfozę. Jeszcze 10-15 lat temu, królowały buty na cieniutkiej podeszwie, a założenie […]
Kabel koncentryczny – do czego służy?
Kabel koncentryczny – do czego służy?
Kabel koncentryczny to rodzaj okablowania wykorzystywany w wielu różnych zastosowaniach, od kina domowego po budynki komercyjne. Kabel koncentryczny to rodzaj […]
Kinezyterapia – czym jest i jak może pomóc swoim pacjentom?
Kinezyterapia – czym jest i jak może pomóc swoim pacjentom?
Kinezyterapia jest gałęzią fizjoterapii, która skupia się na ruchu. Pomaga ona pacjentom z ograniczoną mobilnością i siłą z powodu choroby […]