Opony do aut z tylnym napędem

Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z napędem na tylną oś – np. klasy miejskiej, sportowej czy premium z segmentu D. Taki pojazd charakteryzuje się zazwyczaj wysokimi osiągami, dlatego wymaga zamontowania odpowiednich opon. Muszą być one przede wszystkim wytrzymałe oraz idealnie dostosowane pod względem rozmiaru i właściwości. Jeśli interesują nas dobre jakościowo, a jednocześnie stosunkowo tanie opony Kormoran to marka oferująca wyjątkowo wiele udanych konstrukcji. 

Rodzaj samochodu ma ogromne znaczenie 

Dobór opon do auta z tylnym napędem zależy w dużej mierze od jego typu. W sytuacji, gdy jest to niewielki pojazd miejski z silnikiem o umiarkowanej mocy i systemem elektronicznego wsparcia, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup opon w rozmiarze wynoszącym od 145/65R15 do 215/40R16. Gwarantują one bowiem optymalną relację ceny do właściwości trakcyjnych. Z kolei w przypadku samochodów sportowych oraz należących do średniej klasy premium (segment D) zaleca się wybieranie opon zapewniających bardzo dobrą przyczepność do podłoża.

Wynika to z faktu, że wymienione pojazdy są wyposażone w silniki umożliwiające dynamiczną jazdę nawet po trudnych nawierzchniach (np. błocie, szutrze itp), gdzie stosunkowo łatwo o utratę kontaktu z podłożem. Polecane są w szczególności produkty o klasie przyczepności C albo wyższej – ostateczną decyzję podejmijmy w oparciu o indywidualne potrzeby. Jeśli zależy nam na tym, aby zaopatrzyć się w solidne oraz idealnie dopasowane do pojazdu opony, Nexen to producent posiadający w swojej ofercie mnóstwo interesujących modeli.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 4 =