Firany, zasłony czy rolety? Które z nich wybrać do wnętrza domu?

Prywatność we własnym domu lub mieszkaniu jest bardzo ważna. Nic tak nie psuje wieczoru, jak wścibskie spojrzenia sąsiadów lub przechodniów zaglądających do okien. Na szczęście, prostym sposobem na uzyskanie odrobiny prywatności są firany, zasłony, czy też rolety. Które spośród owych praktycznych dekoracji okiennych wybrać?

Czym kierować się podczas wyboru dekoracji okiennych?

Firany i zasłony są zaliczane przez dekoratorów wnętrz do klasycznych dekoracji okiennych. Pasują one do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, romantycznym, skandynawskim, czy też minimalistycznym. Nie oznacza to oczywiście, iż zasłony w salonie nowoczesnym będą czymś zupełnie niestylowym i niewskazanym. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji właściciela i jego poczucia estetyki. Niemniej jednak, decydując się na firany lub zasłony we wnętrzach nowoczesnych, warto wybierać modele prostsze, utrzymane w stonowanej, jednolitej kolorystyce. 

Jeśli chodzi o rolety, to z pewnością są one dekoracją o wiele praktyczniejszą i łatwiejszą w utrzymaniu niż zasłony lub firany. Na rynku można znaleźć setki ich modeli, które różnią się od siebie kolorystyką, wykorzystanym materiałem, czy też mechanizmem. Część dostępnych rolet nawiązuje wręcz swoją stylistyką do firan i zasłon. Tak więc nawet osoby niezdecydowane z pewnością znajdą coś dla siebie. Abstrahując od zalet rolet, z pewnością nie pasują one w żadnej formie do wnętrz bardzo klasycznych. W ich przypadku konieczne jest wybranie firan. Z ofertą tych ostatnich można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://magdalena24.pl/firany/gotowe.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + piętnaście =