Na jakiej podstawie wybrać materiał opałowy do kominka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominek to miejsce, w którym można poczuć ciepło ognia i miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Jest to jedna z najważniejszych części każdego domu, szczególnie w okresie zimowym. Istnieją różne rodzaje kominków, które można wybrać w zależności od potrzeb. Możesz wybierać pomiędzy kominkami opalanymi drewnem a tymi opalanymi gazem.

Najlepszy materiał opałowy dla Twojego kominka zależy od tego, czego od niego oczekujesz. Jeśli chcesz być w stanie korzystać z niego przez cały rok, to te opalane gazem są najlepsze, ponieważ nie wymagają wiele konserwacji oprócz czyszczenia popiołu raz na jakiś czas. Jeśli jednak chcesz czegoś, co daje więcej ciepła, to kominki na drewno są lepsze, ponieważ wytwarzają więcej ciepła niż te opalane gazem.

Najczęstszymi materiałami paliwowymi, z których korzystają ludzie, są drewno, węgiel, olej i gaz. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Warto przy ich zakupie przyjrzeć się im właściwościom, a także polegać na odpowiednim dostawcy takich materiałów jak np. http://iresta.com.pl/.

Rodzaje materiałów opałowych

1) Drewno

Ten rodzaj paliwa jest odnawialny i biodegradowalny, ale potrzebuje wysokich temperatur, aby całkowicie się spalić i wytworzyć maksymalną moc cieplną. Jeśli chcesz używać drewna jako materiału opałowego do kominka upewnij się, że jest ono suche zanim je spalisz, ponieważ mokre drewno nie będzie się dobrze palić w ogóle, a nawet może się zapalić pod wpływem ciepła z płonących kłód!

2) Węgiel

wytwarza więcej ciepła niż drewno na jednostkę masy (funt), ale jest nieodnawialny, ponieważ na Ziemi pozostały tylko ograniczone ilości. Ponadto węgiel zawiera zanieczyszczenia takie jak siarka, która obniża jego wartość kaloryczną (ilość energii uwalnianej podczas spalania). Jeśli więc chcesz używać węgla jako paliwa do kominka, upewnij się, że jest to antracyt (węgiel kamienny), który nie zawiera zanieczyszczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak efektywnie zarządzać magazynem?
Jak efektywnie zarządzać magazynem?
Magazyny to obiekty znaczące do każdej firmy. To w nich przecież składowane i przechowywane są materiały czy produkty oferowane klientom. […]
Jak prowadzić biznes franczyzowy – co należy wiedzieć na starcie?
Jak prowadzić biznes franczyzowy – co należy wiedzieć na starcie?
Wiele osób na pytanie, co to jest franczyza, odpowiada, że to jeden z najnowocześniejszych modeli prowadzenia biznesu. Umowa ekonomiczno-prawna podpisywana […]
Rozwiązania IT dla firm
Obecnie nie jest możliwe funkcjonowanie prawie żadnej firmy bez dopasowanych do jej profilu i potrzeb rozwiązań informatycznych. Oczywiście bywają one […]