Co dokupić do domu, by nadać mu wyjątkowy styl

Styl domu to nie tylko meble czy kolory zastosowane na ścianach i podłogach. Za jego kreowanie w równym stopniu odpowiadają dodatki. Czasami, jak ma to miejsce we wnętrzach nowoczesnych, to właśnie one ożywiają pomieszczenie i dodają mu nietypowego charakteru. Na jakie dodatki warto stawiać, by osiągnąć taki efekt?

Dodatki praktyczne i te bardziej nietypowe

Jednym z podstawowych dodatków aranżacyjnych są dywany. Owszem, na co dzień pełnią one funkcję praktyczną, dlatego warto wybierać je odpowiedzialnie. Sklep z dywanami oferuje jednak obecnie tak wiele przeróżnych wzorów i kolorów, że bez trudu znajdzie się model nie tylko funkcjonalny, ale też cieszący oko. Jeżeli dotychczasowa aranżacja wydaje się nieco monotonna i pozbawiona wyrazu, wystarczy położyć dywan w dynamicznym kolorze, aby zupełnie odmienić odbiór wnętrza. Niektórzy idą jeszcze dalej i nie ograniczają się do tradycyjnych dodatków. Nowoczesną i bardzo ciekawą alternatywą pozostaje chociażby sztuczna trawa. Taka nietypowa wykładzina pasuje do pokoju dziecka. Można też stosować ją na tarasie.

Bez względu na stosowany styl aranżacji, w domu nie należy rezygnować z dodatków. To nie tylko dywany i wykładziny, ale również obrazy, plakaty i rzeźby. Jednym słowem wszystko to, co choć nie jest niezbędne, to jednak czyni wnętrze ciekawszym. Przy wyborze takich ozdób najlepiej kierować się swoim pasjami czy hobby. Wyjątkowy styl domu można zbudować zarówno dzięki pamiątkom z egzotycznych podróży, jak i zdjęciom przedstawiającym życie codzienne domowników.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 17 =