Osuszanie budynków w Opolu

Wilgoć w budynku to niekorzystna sytuacja, która przekłada się na powstawanie chorobotwórczej pleśni i grzybów. To z kolei może prowadzić do rozwoju chorób i mieszkańców, a także skutkować obniżeniem wartości całego budynku. Dlatego też osuszanie ścian jest ważnym procesem, pozwalającym uniknąć pogłębiania problemu.

Iniekcja krystaliczna

Osuszanie budynku może następować różnymi metodami. Jedną z nich jest iniekcja krystaliczna, która służy do osuszania ścian z wilgoci kapilarnej, zaciąganej ze źle izolowanych gruntów do fundamentów. W efekcie w kapilarach naturalnie występujących w materiałach budowlanych dochodzi do podciągania wody, co skutkuje zawilgoceniem coraz wyższych partii budynku.

Aby dokonać iniekcji krystalicznej, należy wydrążyć w murze kanaliki iniekcyjne i wprowadzić do nich mieszankę wody, cementu portlandzkiego oraz aktywatora krzemianowego, które razem tworzą pionową izolację fundamentów, rozprzestrzeniając się wokół miejsca iniekcji.

Iniekcja termiczna

W tym przypadku wiercony jest w murze otwór, do którego zamiast mieszanki wprowadza się gorące powietrze, które wstępnie osusza mury. Po takim zabiegu otwory wypełniane są żywicą, która tworzy barierę przeciwko wilgoci.

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania praca przebiega bardzo szybko i jest skuteczną metodą osuszania ścian, jak również zwalczania pleśni i grzybów. Jeśli więc interesuje cię osuszanie budynków Opole, możesz zdecydować się na jedną z nich. Co więcej, w ofercie znajduje się też pełne odgrzybianie, które będzie pomocne w przypadku mocno zainfekowanych ścian.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =