Drzwi i okna – jak kształtują przestrzeń w domu?

Okna i drzwi są są elementami, które znacząco wpływają na wygląd całego budynku. To dzięki nim do środka domu wpada odpowiednia ilość światła słonecznego. Planując budowę domu trzeba bardzo dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego modelu drzwi i okien, aby pasowały do jego bryły oraz elewacji i tworzyły razem spójną całość.

Czym kierować się, wybierając drzwi i okna?

Drzwi zewnętrzne powinny być przede wszystkim wykonane z trwałych materiałów zapewniających bezpieczeństwo oraz odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto zwrócić także uwagę na to, jaki współczynnik przenikania ciepła posiadają. Im jest on niższy, tym drzwi lepiej będą chronić przed uciekaniem ciepła na zewnątrz. W przypadku małych korytarzy świetnie sprawdzą się drzwi posiadające specjalne przeszklenia, które wpuszczają do środka światło, jednocześnie uniemożliwiając zaglądnięcie do wnętra domu.

Drzwi prowadzące do ogrodu powinny być maksymalnie duże z możliwością otwarcia ich na oścież, dzięki czemu w ciepłe letnie dni taras stanie się przedłużeniem domu, co powiększy całą przestrzeń. Warto zdecydować się na model przesuwany, który znaleźć można na stronie https://superdrew.pl/oferta/oferta-superdrew-okna-i-drzwi/systemy-balkonowe/drzwi-psk-uchylno-przesuwne/. Świetny efekt wizualny dają wysokie okna sięgające od podłogi do sufitu, które wpuszczą do środka bardzo duże ilości światła. Pomagają one stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę. Warto pamiętać, że im więcej okien w budynku, tym lepsze samopoczucie osób w nim przebywających ze względu na duże dawki słońca, które przez nie wpadają.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + dziewiętnaście =