Kinezyterapia – czym jest i jak może pomóc swoim pacjentom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kinezyterapia jest gałęzią fizjoterapii, która skupia się na ruchu. Pomaga ona pacjentom z ograniczoną mobilnością i siłą z powodu choroby lub urazu.

Specjaliści z tej dziedziny

Kinezyterapeuci tacy jak z podanego centrum rehabilitacyjnego jak https://vitalnova.pl/zabiegi/terapia-manualna/ są przeszkoleni do identyfikacji rodzajów ćwiczeń, które będą najbardziej korzystne dla ich pacjentów. Wiedzą również, jak często i jak długo te ćwiczenia muszą być wykonywane, aby zobaczyć wyniki.

Dla kogo jest ona dedykowana?

Kinezyterapia może być stosowana przez osoby, które doznały udaru mózgu lub zawału serca, a także te, które cierpią na przewlekłe dolegliwości bólowe, takie jak zapalenie stawów. Może również pomóc tym, u których zdiagnozowano zaburzenia neurologiczne, takie jak choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.

Zabiegi stosowane w ramach kinezyterapii

Kinezyterapeuci stosują różne rodzaje zabiegów, aby pomóc swoim pacjentom w powrocie do zdrowia po urazach lub chorobach. Niektóre zabiegi mogą obejmować:

a) Terapię ćwiczeniami, która obejmuje ćwiczenia mające na celu poprawę elastyczności, siły, wytrzymałości i równowagi

b) Metody takie jak ultradźwięki i stymulacja elektryczna, które pomagają w uśmierzaniu bólu

c) Terapie ruchowe, takie jak taniec i joga aby pomóc w redukcji stresu i niepokoju. 

Jedną z głównych zalet kinezyterapii jest to, że może być stosowana w leczeniu szerokiego zakresu schorzeń. Jest również łatwa w użyciu i nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu.

Cel tej terapii

Celem kinezyterapii jest poprawa ogólnej jakości życia poprzez poprawę mobilności, elastyczności, siły i równowagi. Kinezyterapeuci ściśle współpracują z lekarzami i innymi pracownikami służby zdrowia, aby zapewnić swoim pacjentom właściwe leczenie ich schorzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mozaika z płytek – efektowne rozwiązanie na ścianę nie tylko do naszej łazienki
Mozaika z płytek – efektowne rozwiązanie na ścianę nie tylko do naszej łazienki
Wybór glazury do kuchni oraz łazienki to sprawdzian z cierpliwości. Bogactwo wzorów, barw potrafi zawrócić w głowie. Jakie wybrać rozwiązanie, […]
Spośród jakich typów nakrycia głowy wybrać odpowiedni dla siebie?
Spośród jakich typów nakrycia głowy wybrać odpowiedni dla siebie?
Każdy może zostać elegantem Obecnie na rynku wybór rozmaitych czapek jest tak szeroki, że z pewnością każda osoba znajdzie dla […]
Jak udowodnić niewierność partnera?
Jak udowodnić niewierność partnera?
Wstępując w związek małżeński lub jakąkolwiek bliską relację, ostatnią rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy, jest zdrada partnera. Z góry […]