Kinezyterapia – czym jest i jak może pomóc swoim pacjentom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kinezyterapia jest gałęzią fizjoterapii, która skupia się na ruchu. Pomaga ona pacjentom z ograniczoną mobilnością i siłą z powodu choroby lub urazu.

Specjaliści z tej dziedziny

Kinezyterapeuci tacy jak z podanego centrum rehabilitacyjnego jak https://vitalnova.pl/zabiegi/terapia-manualna/ są przeszkoleni do identyfikacji rodzajów ćwiczeń, które będą najbardziej korzystne dla ich pacjentów. Wiedzą również, jak często i jak długo te ćwiczenia muszą być wykonywane, aby zobaczyć wyniki.

Dla kogo jest ona dedykowana?

Kinezyterapia może być stosowana przez osoby, które doznały udaru mózgu lub zawału serca, a także te, które cierpią na przewlekłe dolegliwości bólowe, takie jak zapalenie stawów. Może również pomóc tym, u których zdiagnozowano zaburzenia neurologiczne, takie jak choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.

Zabiegi stosowane w ramach kinezyterapii

Kinezyterapeuci stosują różne rodzaje zabiegów, aby pomóc swoim pacjentom w powrocie do zdrowia po urazach lub chorobach. Niektóre zabiegi mogą obejmować:

a) Terapię ćwiczeniami, która obejmuje ćwiczenia mające na celu poprawę elastyczności, siły, wytrzymałości i równowagi

b) Metody takie jak ultradźwięki i stymulacja elektryczna, które pomagają w uśmierzaniu bólu

c) Terapie ruchowe, takie jak taniec i joga aby pomóc w redukcji stresu i niepokoju. 

Jedną z głównych zalet kinezyterapii jest to, że może być stosowana w leczeniu szerokiego zakresu schorzeń. Jest również łatwa w użyciu i nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu.

Cel tej terapii

Celem kinezyterapii jest poprawa ogólnej jakości życia poprzez poprawę mobilności, elastyczności, siły i równowagi. Kinezyterapeuci ściśle współpracują z lekarzami i innymi pracownikami służby zdrowia, aby zapewnić swoim pacjentom właściwe leczenie ich schorzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo wykonać manewr parkowania?
Parkowanie jest czynnością, która nastręcza młodym kierowcom masę problemów. O ile samo prowadzenie i zachowanie w ruchu przychodzi dość prosto, […]
Zalety stosowania zbiorników na deszczówkę
Coraz więcej osób decyduje się na postawienie zbiornika na deszczówkę obok własnego domu jednorodzinnego. Podstawowe zalety tego rozwiązania to możliwość […]
Klasyka w modzie casualowej
Ubiór to ważny element naszego wizerunku. Warto dbać o niego nie tylko przygotowując się do wyjątkowych okazji, ale także na […]