Zalety zdrowotne oleju lnianego

Zdrowotne właściwości oleju lnianego znane były już w starożytnym Rzymie. Obecnie dzięki modzie na świadome i zdrowe odżywienie ten niezwykły tłuszcz po raz kolejny wraca do łask. Jakich właściwości możemy się po nim spodziewać?

Olej lniany tłoczony jest na zimno bezpośrednio z nasion lnu. O tym dlaczego wyrabianie go w ten sposób jest tak istotne można dowiedzieć się więcej na przykład tutaj: https://oleoteka.pl/jak-tloczymy/dlaczego-tloczenie-na-zimno. Olej ten ma mnóstwo wartości odżywczych, które są niezwykle pomocne dla naszego organizmu. Wynika to w dużej mirze z obecności zawartych w nim wielonasyconych kwasów tłuszczowych, które posiadają bardzo cenne właściwości zdrowotne. 

Jakie są zalety przyjmowania oleju lnianego? 

Regularne spożywanie oleju lnianego przynosi nam bardzo dużo korzyści. Ze względu na zwarte w nim kwasy OMEGA-3, olej ten przyczynia się do walki z tak zwanym złym cholesterolem, a w konsekwencji do obniżenia ryzyka pojawienia się problemów z układem krwionośnym i sercem. To jednak nie wszystko – zawarte w oleju lnianym tłuszcze mają pozytywny wpływ na wiele innych części naszego ciała – są budulcem komórek, pomagają w zachowaniu zdrowia nerek i układu rozrodczego. Regulują także pracę układu pokarmowego. Wszystkie te zalety sprawiają, że olej lniany warto wcielić do swojej codziennej diety. W internecie można znaleźć wiele przepisów na pyszne dania z jego zawartością. Można znaleźć je na przykład pod tym adresem: https://oleoteka.pl/przepisy/9,twarog-z-olejem-lnianym-czyli-prostota-w-dobrym-tego-slowa-znaczeniu.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 15 =