Jaka sztuka walki jest najlepsza na ulicę? Definitywna odpowiedź

Istnieje wiele rodzajów sztuk i sportów walki. Jeśli chcesz zacząć ze sztukami walki Poznań oferuje wiele różnych szkół i klubów. Niektóre są lepsze do samoobrony, niektóre są bardziej skuteczne w ringu. Możesz wybierać między MMA, boksem, zapasami, aikido i wieloma innymi rodzajami. Ale która z nich zapewni Ci przewagę w sytuacji prawdziwej bójki na ulicy? Tutaj znajdziesz odpowiedź.

Specyfika ulicznej walki

W walce ulicznej, twój przeciwnik nie da ci czasu na skupienie się na technice czy strategii. Twój przeciwnik będzie agresywny i zdeterminowany, i nie będzie dbał o to, czy zostanie zraniony, dopóki będzie mógł zranić cię pierwszy. Może to być nawet ktoś większy od ciebie lub silniejszy. Na ulicy nie ma zasad, więc możesz być zaatakowany w każdy możliwy sposób – zarówno rękami, jak i nogami. Poza tym, na ulicy nie poleca się walczyć w parterze, ponieważ leżąc na ziemi, tracisz kontrolę nad otoczeniem. Możesz wtedy zostać zaatakowany przez kolejną osobę.

Idealny styl pod ulicę

Idąc tym tokiem rozumowania, potrzebny Ci będzie styl, który pozwoli Ci walczyć zarówno rękami, jak i nogami, ale także będzie pozwalał na obronę przed obaleniami. Takim stylem walki jest muai thai. Jest to jedna z najbardziej efektywnych sztuk walki. Muai thai można stosować zarówno jako sport, jak i w prawdziwym życiu, ponieważ obejmuje wszystkie umiejętności niezbędne do walki na ulicy: zadawanie ciosów, kopanie, kolana, łokcie, klincz, blokowanie i kontrowanie ataków. Ponadto jest to idealna sztuka walki dla początkujących, którzy chcą rozpocząć swój trening od podstaw.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − cztery =