Co może wpływać na komfort snu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość snu jest kluczowa dla naszego codziennego funkcjonowania. Można powiedzieć, że jak śpimy, tak żyjemy. Zaniedbania w tej sferze szybko przekładają się na inne aspekty życia. Musimy więc zadbać o komfort snu, aby czerpać z życia pełnymi garściami.

Jakie czynniki pozwolą nam dobrze i efektywnie wypocząć?

Przygotowanie sypialni do nocnego wypoczynku to nie lada wyzwanie. Ważnym krokiem jest wybór dobrego łóżka z wygodnym, wysokiej jakości materacem. Nie może on być ani przesadnie twardy, ani zbyt miękki – dostosowujemy go do wagi ciała. To kluczowe dla naszego kręgosłupa. Materac musi być również przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która na nim śpi.

Tym, co może zaburzyć nasz sen, jest słońce, które zbyt wcześnie oświetla sypialnię. Zadbajmy więc o odpowiednie rolety lub zasłony, które przez wszystkie godziny snu pozwolą nam cieszyć się efektem przyciemnienia. Przed pójściem spać intensywnie wywietrzmy sypialnię oraz w miarę możliwości pozbądźmy się z niej wszelkiej elektroniki.

Pościel i odzież do spania – aspekty, których nie możemy pominąć

Bardzo ważny jest strój, w który śpimy – koszule i piżamy. Powinien to być materiał lekki i przewiewny, a jednocześnie zatrzymujący odpowiednią ilość ciepła. Odzież musi być dostosowana do pory roku i temperatury powietrza. Doskonale sprawdzą się tutaj materiały bawełniane i lniane. Zwróćmy też uwagę, aby to w czym śpimy, cieszyło oko i poprawiało nasze samopoczucie. Dobrym pomysłem jest zakup modnej sukienki do spania, koszulki lub szortów np. ze strony https://illetto.com/pizamy, której produkty zapewnią nam wszystkie wcześniej wspomniane cechy. Jest to ważne szczególnie dla pań, które również w sypialni pragną pięknie wyglądać.

Pościel powinna być wykonana z naturalnego materiału, na przykład bawełny, lnu lub wełny. Musi być dostosowana do temperatury otoczenia, tak aby nie było nam ani za zimno, ani za gorąco. Pamiętajmy o odpowiednim rozmiarze pościeli – jej wielkość powinna być dostosowana do wzrostu, a także ilości osób pod nią śpiących.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego typu obuwie przypadnie miłośnikom górskich wędrówek?
Jakiego typu obuwie przypadnie miłośnikom górskich wędrówek?
W naszym kraju nie brakuje osób, które od czasu do czasu lubią się wybrać na dłuższą wyprawę w góry. Jednym […]
Zasuwa do drzwi – sklep sparta, rozwiązanie wcale archaiczne a skuteczne!
Zasuwa do drzwi – sklep sparta, rozwiązanie wcale archaiczne a skuteczne!
Zasuwa do drzwi to wiekowy sposób zabezpieczania domu, jednak wiekowy nie oznacza obecnie niepraktyczny. Wręcz przeciwnie, obecnie zasuwy wykonywane są […]
Cięcie laserem, czyli nowoczesna technologia
Cięcie laserem, czyli nowoczesna technologia
Obecnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod obróbki jest cięcie laserem. Stosuje się je do rozdzielania rozmaitych materiałów – począwszy od […]