Problem blizn pooperacyjnych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Blizna jest znamieniem, które wiąże się z procesem gojenia się skóry. Blizny uważa się za coś nieestetycznego, a więc i niepożądanego, szczególnie jeśli znajdują się w widocznych miejscach. Odpowiednia pielęgnacja blizny może sprawić, że będzie ona sprawiała dużo mniej problemów w życiu codziennym. Sprawdź, co należy wiedzieć o pielęgnacji blizny.

  • Tkanka bliznowata charakteryzuje się znacznie mniejszą elastycznością niż skóra.
  • Blizna może być efektem jednakowo nieprzyjemnych wypadków, ale również przebytych zabiegów medycznych.
  • Odpowiednie dbanie o bliznę sprawi, że będzie ona coraz mniej widoczna.

Czym jest blizna?

Blizna to efekt procesów naprawczych skóry, które występują po otwarciu powłoki ciała. Sama tkanka bliznowata charakteryzuje się znacznie mniejszą elastycznością niż skóra. Proces utraty elastyczności postępuje z czasem, więc odpowiednia pielęgnacja na wczesnym etapie gojenia może sprawić, że szpecące znamię będzie dużo mniejsze lub nawet niewidoczne. Blizny mogą być następstwem nieprzyjemnych zdarzeń, ale również mogą pozostać jako nieprzyjemna pamiątka po przebytym zabiegu medycznym, takim jak artroskopia stawu skokowego. Niezależnie jednak od jej pochodzenia należy o nią odpowiednio dbać, aby uniknąć jej dużej widoczności. Niestety, ale nie wszyscy lekarze dostarczają odpowiedniej wiedzy dotyczącej pielęgnacji miejsca przerwania powłoki ciała.

Portal https://poradniastopy.pl/ to jedno z niewielu miejsc, w których uda Ci się odnaleźć pełne informacje odnośnie do pielęgnacji blizny. Lekarze, którzy tam przyjmują, charakteryzują się pełnym profesjonalizmem. Z przyjemnością przeprowadzą Cię przez proces przygotowania do zabiegu, sam zabieg oraz okres rekonwalescencji i dołożą wszelkich starań, aby Twoja blizna była jak najmniejsza.

Jak należy zadbać o bliznę?

Odpowiednia pielęgnacja tkanki bliznowatej sprawi, że będzie ona znacznie mniej widoczna. Należy o to zadbać już na początku, gdy tkanka jest najbardziej elastyczna, kiedy rana jest stosunkowo świeża, a proces zasklepiania w trakcie, regularnie odkażając miejsce przerwania skóry. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie zrywać strupów, co prowadzi do powstawania nieestetycznych śladów.

Gdy skóra już się zabliźni, należy zadbać o to, aby nie nastąpiło nawarstwienie się blizny i przekształcenie w tak zwaną bliznę przerostową. Możliwe jest to dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów, które zniwelują bliznę. Warto również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu tkanki bliznowatej. Pamiętaj, że proces leczenia się jest długotrwały i choć na pierwszy rzut oka będziesz uważać, że już się zakończył i taka blizna pozostanie Ci na zawsze, to wciąż dbaj o odpowiednią pielęgnację. Znamię z czasem zacznie zanikać. Nie zapomnij o konsultacji ze specjalistą od medycyny estetycznej, aby uzyskać najlepszą informację dotyczącą leczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Materiały eksploatacyjne w drukarce
Materiały eksploatacyjne w drukarce
Materiały eksploatacyjne do drukarek to elementy, które są wykorzystywane w drukarce do produkcji jej danych wyjściowych. Obejmują one tusz, toner […]
Budowa domów drewnianych – wszystko, co musisz wiedzieć
Budowa domów drewnianych – wszystko, co musisz wiedzieć
Jeśli jesteś zainteresowany budową całego domu z drewna, to twoim pierwszym krokiem jest zrozumienie procesu budowy. Budowa domu drewnianego różni […]
Ile materiału na opał zakupić na sezon grzewczy?
Ile materiału na opał zakupić na sezon grzewczy?
Sezon grzewczy trwa przeciętnie od 6 do nawet 7 miesięcy. Posiadając własny dom, można zdecydować, kiedy go rozpoczniemy i kiedy […]