Jak leczyć bóle zatok?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zatoki pełnią w naszym organizmie niezwykle ważną rolę. Przede wszystkim nawilżają i ogrzewają wydychane oraz wdychane powietrze, ale również wpływają na węch, chronią mózgoczaszkę i ucho wewnętrzne, a poza tym zapewniają głowie odpowiednią termoizolację. Niestety wiele osób cierpki z powodu bólu zatok, który nasila się szczególnie rano oraz w trakcie pochylania głowy. Jednym ze skutecznych sposobów leczenia jest wdychanie roztworu soli fizjologicznej w specjalnej jaskini. Jeśli interesuje nas jaskinia solna Warszawa jest miastem, w którym funkcjonuje co najmniej kilka takich punktów. 

Bagatelizowanie problemu to najgorsze rozwiązanie

Ból zatok najczęściej jest objawem nasilonego stanu zapalnego lub infekcji, a towarzyszy mu nierzadko również ból zębów, gorączka, kaszel, wysoka temperatura oraz kiepskie samopoczucie. Podstawową metodą leczenia tego rodzaju dolegliwości jest regularne płukanie zatok wodą morską albo fizjologiczną, nazywane fachowo irygacją. Produkty te bez problemu kupimy w każdej aptece – zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Główny cel wspomnianego zabiegu to dokładne oczyszczenie nosa z wydzieliny i przywrócenie tym samym drożności ujść jamy ustnej.

Czasami też nie obejdzie się bez leczenia operacyjnego, zwłaszcza jeśli ból wynika z przewlekłego zapalenia zatok. Do domowych sposobów walki z omawianym schorzeniem zaliczamy natomiast ciepłe okłady na twarz (koniecznie wilgotne), inhalacje z użyciem olejków ziołowych, spanie wyłącznie z uniesioną głową, a także wypoczynek. Poza tym warto regularnie zażywać witaminy, unikać napojów z kofeiną i alkoholu oraz dodawać do spożywanych dań kurkumę i imbir (ogólnie ostre przyprawy). Pamiętajmy, że diagnoza stanu zatok zawsze wiąże się z koniecznością wykonania rezonansu magnetycznego, którego koszt zależy od placówki i lokalizacji. Jeśli np. mieszkamy w stolicy, możemy wpisać w wyszukiwarkę rezonans magnetyczny cena Warszawa. W ten sposób łatwo znajdziemy odpowiedni gabinet. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szynka peklowana – czym się charakteryzuje?
Szynka peklowana – czym się charakteryzuje?
Co to jest? Szynka to mięso, które pochodzi z tylnej nogi świni. Szynka jest zwykle wędzona i peklowana, ale może […]
Co zrobić gdy urządzenia w sklepie się psują?
Psujące się sprzęty – prawdziwa zmora sprzedawców Poprawnie działające sprzęty stanowią podstawę w każdym markecie, butiku czy sklepiku. Dotyczy to […]
Długość naszyjnika a stylizacja
Biżuteria jest nieodłącznym elementem ubioru, przez co wykorzystuje się ją bardzo często i to nie tylko w stylizacjach bardziej eleganckich. […]