Deski kompozytowe – w jaki sposób należy je zabezpieczyć zimą?

Budując dom, zazwyczaj decydujemy się także na taras. Jednak jeśli chcemy, by jego pokrycie było trwałe i nie wymagało wiele zachodu, nie decydujmy się na naturalny kamień ani drewno. Doskonałym rozwiązaniem będą za to deski kompozytowe, które są trwałe, ładne oraz bardzo korzystne cenowo w porównaniu do wszelkich innych materiałów tarasowych. Ich powierzchnia zużywa się bardzo wolno i dzięki temu są trwałą i dobrą alternatywą!

Czy wytrzymają zimę?

Deski kompozytowe wytrzymają nawet trzaskające, długotrwałe mrozy, a najlepsze jest to, że nie trzeba ich w żaden sposób przed nimi zabezpieczać! By się przekonać, jak korzystne to rozwiązanie, zajrzyj na https://dobretarasy.pl/kategoria-produktu/deski-kompozytowe/, gdzie możesz zapoznać się z zaletami tego rozwiązania. Ten materiał wygląda jak prawdziwe drewno, ale odznacza się walorami użytkowymi tworzywa sztucznego, dzięki wymieszaniu w nich mączki drzewnej z polichlorkiem winylu.

W przeciwieństwie do naturalnego drewna, deski kompozytowe nie są podatne na wsiąkanie wody, nie trzeba ich więc przed zimą zabezpieczać specjalnym impregnatem. Nie napuchną ani nie pękają i na wiosnę będą wyglądać tak samo pięknie. Jedynie raz na kilka lat można odświeżyć ich kolor, by taras wyglądał pięknie i świeżo. Na co dzień wystarczy umyć je wodą z dodatkiem płynu do podłóg, nie potrzebują żadnej dodatkowej, męczącej pielęgnacji. Deski kompozytowe mają wiele zalet i właściwie żadnych wad. Są estetyczne, praktyczne i dużo tańsze od innych rozwiązań, dlatego cieszą się wciąż rosnącą popularnością.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =