Na czym polega działanie systemu BI?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System BI składa się ze zbioru narzędzi i aplikacji, które umożliwiają zbieranie, przekształcanie, przechowywanie i analizowanie danych biznesowych. System BI to ekosystem, w którym wiele aplikacji współpracuje ze sobą, aby dostarczyć dane potrzebne do podejmowania decyzji.

Poniżej przedstawiono niektóre wspólne składniki systemu BI:

Hurtownia danych

Baza danych, która przechowuje dane historyczne do analizy. Hurtownia danych zwykle zawiera szczegółowe informacje o klientach, produktach, sprzedaży i innych interesujących nas kategoriach.

Data mart

Podzbiór danych w hurtowni danych, który zawiera dane dla konkretnych jednostek biznesowych lub zespołów w organizacji. Data mart zazwyczaj zawiera streszczone wersje szczegółowych informacji zawartych w hurtowni danych. Na przykład, sprzedawca może użyć data mart, aby uzyskać dane dotyczące sprzedaży dla swojego terytorium, podczas gdy dyrektor wykonawczy może użyć go, aby zobaczyć, jak dobrze różne działy są wykonywane w porównaniu do siebie w firmie jako całości.

Narzędzie zapytań

Aplikacja używana przez użytkowników do przeszukiwania ich osobistych widoków hurtowni danych lub innych źródeł informacji, takich jak zewnętrzne bazy danych lub usługi internetowe. Narzędzia zapytań mogą być również wykorzystywane przez programistów i administratorów, którzy budują raporty i pulpity nawigacyjne przy użyciu języków zapytań, takich jak SQL.

Narzędzie do wizualizacji

Aplikacja, która pomaga użytkownikom tworzyć i eksplorować wizualizacje danych. Narzędzia wizualizacji mogą być używane do tworzenia wykresów, diagramów, map i innych typów wizualnych reprezentacji danych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Taśmy teflonowe – czym są i do czego są przeważnie używane
Taśmy teflonowe – czym są i do czego są przeważnie używane
Taśmy teflonowe wykonane są ze specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego. Wyglądają jak taśma materiałowa i mają błyszczącą, śliską powierzchnię, która dobrze […]
Jak zadbać o sprawną chłodnicę?
Jak zadbać o sprawną chłodnicę?
W każdym pojeździe mechanicznym sprawny układ chłodzenia niezbędny jest do prawidłowej pracy silnika. Generowane ciepło musi być w jakiś sposób […]
Pies też musi się wyszaleć. Jak przygotować psa na wyrafinowaną imprezę?
Pies też musi się wyszaleć. Jak przygotować psa na wyrafinowaną imprezę?
Pies to dla wielu osób jeden z członków rodziny. Nie powinien dziwić zatem fakt, iż wielu właścicieli marzy o tym, […]