Na czym polega działanie systemu BI?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

System BI składa się ze zbioru narzędzi i aplikacji, które umożliwiają zbieranie, przekształcanie, przechowywanie i analizowanie danych biznesowych. System BI to ekosystem, w którym wiele aplikacji współpracuje ze sobą, aby dostarczyć dane potrzebne do podejmowania decyzji.

Poniżej przedstawiono niektóre wspólne składniki systemu BI:

Hurtownia danych

Baza danych, która przechowuje dane historyczne do analizy. Hurtownia danych zwykle zawiera szczegółowe informacje o klientach, produktach, sprzedaży i innych interesujących nas kategoriach.

Data mart

Podzbiór danych w hurtowni danych, który zawiera dane dla konkretnych jednostek biznesowych lub zespołów w organizacji. Data mart zazwyczaj zawiera streszczone wersje szczegółowych informacji zawartych w hurtowni danych. Na przykład, sprzedawca może użyć data mart, aby uzyskać dane dotyczące sprzedaży dla swojego terytorium, podczas gdy dyrektor wykonawczy może użyć go, aby zobaczyć, jak dobrze różne działy są wykonywane w porównaniu do siebie w firmie jako całości.

Narzędzie zapytań

Aplikacja używana przez użytkowników do przeszukiwania ich osobistych widoków hurtowni danych lub innych źródeł informacji, takich jak zewnętrzne bazy danych lub usługi internetowe. Narzędzia zapytań mogą być również wykorzystywane przez programistów i administratorów, którzy budują raporty i pulpity nawigacyjne przy użyciu języków zapytań, takich jak SQL.

Narzędzie do wizualizacji

Aplikacja, która pomaga użytkownikom tworzyć i eksplorować wizualizacje danych. Narzędzia wizualizacji mogą być używane do tworzenia wykresów, diagramów, map i innych typów wizualnych reprezentacji danych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są zalety kostki brukowej?
Jakie są zalety kostki brukowej?
Kostka brukowa jest doskonałym wyborem dla szerokiej gamy zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych. Można ją stosować na patiach, chodnikach, a nawet […]
Jak często serwisować wózki widłowe?
Jak często serwisować wózki widłowe?
Będziesz chciał bardzo często serwisować swój wózek widłowy, aby zapewnić, że jest on w doskonałym stanie roboczym. Powinieneś sprawdzić olej […]
Jakie rodzaje blachy można poddać cięciu laserem?
Jakie rodzaje blachy można poddać cięciu laserem?
Laserowe cięcie blach to technika, która zyskuje coraz większe grono zwolenników. Staranność wykonania i precyzyjne rezultaty przy stosunkowo niskich kosztach […]