Co zrobić ze starym samochodem?

Wymiana samochodu na nowszy model niekiedy następuje dopiero w momencie, kiedy stare nie nadaje się już do dalszej odsprzedaży. W takiej sytuacji można również odzyskać część jego wartości, korzystając z opcji, jaką jest skup aut lub autokasacja (sprawdź przykładową ofertę: “skup samochodów za gotówkę Warszawa”). Które z tych rozwiązań warto wybrać i na czym one polegają?

Jak korzystnie pozbyć się starego auta?

Firmy skupujące auta od ręki i za gotówkę zazwyczaj chętnie zabiorą od właściciela zarówno auto sprawne, jak i uszkodzone. Wystarczy jedynie skontaktować się z taką placówkę w danym mieście, a jej przedstawiciel zjawi się na parkingu czy naszej posesji i jak najszybciej i wyceni samochód oraz sprawdzi, czy jest zainteresowany takim właśnie autem. Zazwyczaj firmy organizujące skup aut za gotówkę mają własne preferencje co do roczników czy stanu samochodu i mogą zaoferować jakąś z góry ustaloną maksymalną kwotę za samochód. To doskonała opcja jeżeli właścicielowi samochodu zależy na tym, by szybko pozbyć się auta i otrzymać pieniądze praktycznie od ręki.

Inną opcją jest autokasacja (zobacz: autokasacja Warszawa). Zazwyczaj można w ten sposób sprzedać auto nadające się już tylko na złom jednakże wiele placówek tego typu prowadzi również skup samochód w lepszym stanie, które nadają się jeszcze do naprawy i dalszej odsprzedaży. Oczywiście ceny uzyskane za samochód zarówno w przypadku skupu aut za gotówkę, jak i autokasacji są z reguły niższe, niż stawki, które da się wynegocjować sprzedając auto prywatnemu odbiorcy, jednakże jeżeli samochód naprawdę jest już zużyty, warto skorzystać z tej możliwości uzyskania chociaż niewielkiej ilości gotówki oraz błyskawicznej sprzedaży samochodu, który inaczej w dalszym ciągu by niszczał.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − trzynaście =