Jak powinien być wykonany kanał samochodowy?

Kanał samochodowy może być dobrym rozwiązaniem, które posłuży do samodzielnego dokonywania drobnych napraw. Dla osób lubiących majsterkowanie i dla tych, którzy samodzielnie potrafią naprawić auto bez fachowej pomocy to droga, ale satysfakcjonująca inwestycja. Jak prawidłowo zbudować taki kanał?

Podstawowe wymagania

W rzeczywistości nie ma wytycznych co do wielkości garażu, w którym chcielibyśmy zainstalować taki kanał. Niemniej jednak, aby zachować swobodę poruszania się, garaż, w którym planujemy montaż kanału, nie może być zbyt mały i ciasny. Konstrukcja kanału powinna umożliwiać nam bezproblemowe dokonanie oględzin samochodu. Powinien być on na tyle głęboki, aby móc przebywać w nim w pozycji stojącej. Szerokość kanału to 80 cm, a wysokość zależy od wzrostu osoby korzystającej z niego. Długość powinna przekraczać o 1 metr długość naszego auta, jednak nie jest to konieczne.

Budowę należy zacząć od skucia garażowej posadzki. Gdy uzyskamy wykop o podanych wymiarach, należy zabezpieczyć go przed osunięciem. Kolejnym etapem jest uszczelnienie całego kanału, aby nie zbierała się w nim woda. Można tego dokonać za pomocą uszczelniaczy dodawanych do betonu lub wykorzystać szlam uszczelniający. Ściany kanału można wylać z betonu lub za pomocą budowlanych bloczków oraz dla bezpieczeństwa konstrukcji zastosować zbrojenie. Wprawdzie jest to dodatkowy koszt, ale mamy pewność konstrukcji oraz tego, że się nie zawali. Na koniec dokonujemy montażu ramy, na której ustawimy deski zakrywające kanał samochodowy.

Jeśli nie jesteśmy pewni swoich zdolności budowlanych, możemy skorzystać z gotowej oferty http://kamal-bet.pl/betonowe-zbiorniki/, która będzie gwarancją dobrze wykonanego i zabezpieczonego kanału samochodowego.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 5 =