Najważniejsze elementy hydrauliki siłowej

Urządzenia wykorzystujące hydraulikę siłową są powszechnie stosowane w przemyśle oraz budownictwie. Wymuszony przepływ cieczy pozwala przekształcić energię ciśnienia w energię mechaniczną. Dzięki temu możliwe jest budowanie specjalistycznych maszyn i urządzeń, takich jak dźwigi, koparki, czy też ładowarki, zdolnych do podnoszenia ciężkich ładunków.

Pompy i siłowniki do układów hydraulicznych

Skuteczność i wydajność układów hydraulicznych uzależniona jest w ogromnym stopniu od jakości zastosowanych podzespołów. Do najważniejszych elementów hydrauliki siłowej zaliczyć należy pompy i siłowniki.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pompy wyposażone w dwa koła zębate, odpowiedzialne za transportowanie cieczy z komory ssawnej do tłocznej. W układach hydraulicznych stosuje się także siłowniki tłokowe lub nurnikowe wyposażone w odpowietrznik oraz system mocowania.

Gumowe węże i inne komponenty

Wydajność hydrauliki siłowej uzależniona jest także od pozostałych komponentów. Ze względu na duże ciśnienie cieczy niezbędne jest stosowanie gumowych węży o dużej wytrzymałości. Węże wykorzystywane są do przenoszenia mocy oraz sterowania całym układem. W przypadku ich zużycia bądź uszkodzenia niezbędne jest przeprowadzenie prac naprawczych. Te najlepiej jest powierzyć specjalistycznym firmom.

Informacje na temat warsztatu zajmującego się naprawą i regeneracją hydrauliki siłowej znaleźć można m.in. na stronie https://hydrotop.net/. Warto wiedzieć, że do istotnych elementów układów hydraulicznych zaliczyć należy również złączki, szybkozłączki, uchwyty, a także rozdzielacze i orbitrole.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 2 =