Najważniejsze elementy hydrauliki siłowej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia wykorzystujące hydraulikę siłową są powszechnie stosowane w przemyśle oraz budownictwie. Wymuszony przepływ cieczy pozwala przekształcić energię ciśnienia w energię mechaniczną. Dzięki temu możliwe jest budowanie specjalistycznych maszyn i urządzeń, takich jak dźwigi, koparki, czy też ładowarki, zdolnych do podnoszenia ciężkich ładunków.

Pompy i siłowniki do układów hydraulicznych

Skuteczność i wydajność układów hydraulicznych uzależniona jest w ogromnym stopniu od jakości zastosowanych podzespołów. Do najważniejszych elementów hydrauliki siłowej zaliczyć należy pompy i siłowniki.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się pompy wyposażone w dwa koła zębate, odpowiedzialne za transportowanie cieczy z komory ssawnej do tłocznej. W układach hydraulicznych stosuje się także siłowniki tłokowe lub nurnikowe wyposażone w odpowietrznik oraz system mocowania.

Gumowe węże i inne komponenty

Wydajność hydrauliki siłowej uzależniona jest także od pozostałych komponentów. Ze względu na duże ciśnienie cieczy niezbędne jest stosowanie gumowych węży o dużej wytrzymałości. Węże wykorzystywane są do przenoszenia mocy oraz sterowania całym układem. W przypadku ich zużycia bądź uszkodzenia niezbędne jest przeprowadzenie prac naprawczych. Te najlepiej jest powierzyć specjalistycznym firmom.

Informacje na temat warsztatu zajmującego się naprawą i regeneracją hydrauliki siłowej znaleźć można m.in. na stronie https://hydrotop.net/. Warto wiedzieć, że do istotnych elementów układów hydraulicznych zaliczyć należy również złączki, szybkozłączki, uchwyty, a także rozdzielacze i orbitrole.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Amatorskie wędkowanie – jak zacząć
Amatorskie wędkowanie – jak zacząć
Wędkarstwo jest idealnym sposobem relaksu dla osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Podczas wędkarskiego wypadu możemy zażyć aktywności […]
Co powinny jeść osoby uprawiające sport?
Co powinny jeść osoby uprawiające sport?
Wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej do naszego trybu życia, może wnieść jedynie same korzyści. Zarówno pod względem krótkoterminowym, jak i długoterminowym […]
Zorganizowane wyjazdy narciarskie do Włoch
Zorganizowane wyjazdy narciarskie do Włoch
Planowanie urlopu po okresie wytężonej pracy to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych momentów w roku. Możliwości spędzenia czasu wolnego jest mnóstwo, […]