Podróż samolotem – jaką walizkę wybrać?

Podróż samolotem wiąże się dla wielu nie tylko ze stresem latania, ale również prawidłowym spakowaniem rzeczy. Zapoznanie się z przepisami linii lotniczej, którą zamierzamy podróżować oraz ich szczegółowe przestrzeganie, nie powinno przynieść problemów. Lot będzie wtedy przyjemny i obędzie się bez przykrych incydentów, które niestety zdarzają się nieprzygotowanym podróżnym. Jak zatem spakować się ekonomicznie, a co najważniejsze prawidłowo?

Mój pierwszy bagaż

Kiedy podróżujemy krótko lub nasz pobyt nie wymaga wielkiego bagażu, najczęściej decydujemy się na walizki kabinowe 55x40x20, które stanowią bagaż podręczny. Niniejszą walizkę zabieramy ze sobą na pokład samolotu i umieszczamy w specjalnych półkach zlokalizowanych nad siedzeniami pasażerskimi. Dobrym wyjściem jest wybór walizki, którą można poruszać we wszystkie strony ze względu na ilość zwrotnych kółek, w które jest wyposażona. Posiadanie wygodnej walizki, spełniającej standardy linii lotniczej (czyli określone przez nią wymiary) to jedno. Bagaż należy jeszcze właściwie spakować, również zgodnie z regułami wskazanymi przez linię lotniczą.

Podstawową zasadą jest przewożenie płynów, których zasady przewoźnik jasno określa. Warto także wziąć pod uwagę sposób pakowania, a przede wszystkim umieszczenie rzeczy wartościowych. Przydatne w takiej sytuacji będzie etui na klucze, które można umieścić między ubraniami. Można je znaleźć na http://gala24.pl/pol_m_AKCESORIA_ETUI_Etui-na-klucze-106.html. Z kolei dokumenty warto chować do teczki, najlepiej o twardej powłoce i wówczas umieścić na wierzchu spakowanych rzeczy lub w specjalnych kieszonkach, które znajdują się w walizkach.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + jeden =