Brama garażowa – co zrobić, gdy nastąpi jej awaria?

Bramy to niezbędny element każdego garażu. Bardzo często stosuje się je także w rożnych gałęziach przemysłu. Decydując się na ich montaż oczekuje się, że będą one działać bez zarzutu. Jednak w przypadku bram z automatycznym napędem może zdarzyć się, że któryś z jej elementów ulegnie awarii, co skutecznie utrudni korzystanie z niej.

Najczęstsze przyczyny awarii bram garażowych

Problemy z działaniem bram garażowych najczęściej wynikają z nieprawidłowego użytkowania, a także z powodu zbyt rzadkiego przeprowadzania przeglądów serwisowych. Jeśli więc chcemy, aby służyła nam ona bez zarzutu przez długi czas, powinniśmy pamiętać o tym, aby pracownicy serwisu regularnie dokonywali jej przeglądów i sprawdzali stan techniczny poszczególnych elementów.

Jednymi z najczęściej występujących awarii są problemy z jej otwieraniem lub zamykaniem, co objawia się tym, że automatyka bramy nie reaguje na wykonywane czynności. Modele wyposażone w fotokomórki często z powodu zabrudzenia tych elementów także mają problem z właściwym funkcjonowaniem.

Jeśli zaobserwujemy jakikolwiek problem zdecydowanie lepiej nie podejmować samodzielnych prób jej naprawy, ponieważ brak fachowej wiedzy może wyrządzić jeszcze więcej szkód. W takiej sytuacji należy wezwać wykwalifikowanych pracowników serwisu. Jedną z takich firm świadczących usługi serwisowe całą dobę znajdziemy pod adresem http://przemyslowebramy.pl/montaz-serwis/. Dzięki temu uda się uniknąć przestojów, ponieważ naprawa odbędzie się w bardzo szybkim tempie.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + sześć =