Szum – najlepszy dźwięk uspokajający dziecko

Każdy rodzic, który rozpoczyna przygodę z opieką nad maluszkiem wie, jak trudne bywa usypianie. Kołysanie, śpiewanie, podskakiwanie na piłce do ćwiczeń oraz inne pomysły sprawdzają się tylko, gdy tulimy niemowlaka w ramionach. W czasie pierwszej próby odłożenia malca do łóżeczka rozlega się krzyk, a zaklinanie nieustającego płaczu za pomocą śmiesznych wygibasów nie ma końca. 

Maluch, który 9 miesięcy spędził w dosyć specyficznym środowisku, często nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości, dlatego najlepiej, jeśli postaramy się stworzyć warunki podobne do tych, jakie panowały w brzuchu ukochanej mamy. Przytłumione światło, znany zapach i szum odkurzacza lub suszarki naprawdę mogą zdziałać cuda. 

Wielu rodziców na początku może dziwić, że hałas generowany przez wyżej wymienione sprzęty ma pomóc ich pociechom zasnąć, ale zazwyczaj po pierwszej próbie sami zaczynają kojarzyć odgłosy sprzątania lub suszenia włosów z chwilą spokoju.

Generatory białego szumu

Poza sprzętami gospodarstwa domowego, które jednak mogą być drażniące dla domowników, którzy już nie pamiętają dźwięków z brzucha mamy, jest kilka innych urządzeń do wyboru. W sklepach z zabawkami możemy dostać maskotki wyposażone w głośniczki z kojącym szumem uruchamiane mechanicznie lub poprzez ruch wykonany w ich pobliżu. Dzięki temu niemowlak, który się przebudzi, zaraz zostanie uśpiony ponownie lubianymi przez siebie dźwiękami. Innym rozwiązaniem jest użycie naszego telefonu lub komputera. Na stronach takich jak  https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-deszczu znajdziemy przyjemne dla ucha odgłosy padającego deszczu, który świetnie sprawdzi się jako uspokajacz dla naszego maleństwa.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =