Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 15

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

IDEAL AP15 – kompaktowy oczyszczacz z 6-stopniowym systemem oczyszczania powietrza w technologii AEON Blue® przeznaczony jest do stosowania w niewielkich pomieszczeniach – o powierzchni od 15 m2 (tutaj wykazuje najlepszą wydajność) do 20 m2. Oczyszczacz jest skuteczny, usuwa nawet najmniejsze cząsteczki i patogeniczne zarodki. Technologia PlasmaWave bez generowania ozonu wzbogaca powietrze o ujemne jony. Oczyszczone, zjonizowane powietrze jest prostą i naturalną metodą dbania o zdrowie.

Skuteczne działanie

Oczyszczacz został wyposażony w filtr wstępny, filtr węglowy, dokładny True HEPA, a także plazmowe jonizowanie powietrza w jednym, kompaktowym urządzeniu. Odznaczają się dużą skutecznością, ponieważ usuwają aż do 99,97% zanieczyszczeń, w tym drobne cząstki o wielkości 0,3 mikrona (takie jak: pyły zawieszone PM 2,5, PM10, zarodniki pleśni, pyłki, roztocza, większość mikroorganizmów zawartych w powietrzu, alergeny, dym papierosowy, bakterie), sierść zwierząt domowych, a także chemiczne opary oraz uciążliwe zapachy.
Pracę urządzenia można dopasować w trybie automatycznym do aktualnego poziomu zanieczyszczenia. Wszystko dzięki inteligentnemu czujnikowi jakości powietrza Wykrywa on zmiany w jakości powietrza, w tym cząstki pyłów, dym, gazy, aerozole. Zawiera aktywny wskaźnik jakości powietrza, który wskazuje aktualny jego stan poprzez wyświetlenie odpowiedniego koloru w 5-stopniowej skali (niebieski – najczystsze powietrze, czerwony – silnie zanieczyszczone). Można także samodzielnie ustawić czas jego pracy przy pomocy pilota lub podświetlanego panelu na urządzeniu.

Urządzenie przyjazne alergikom

Oczyszczacze serii IDEAL AP uzyskały pozytywną opinię ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badania Alergii) dzięki technologii dokładnej filtracji True HEPA. Poprzez to stały się urządzeniami dedykowanymi alergikom. Powietrze nasyca się jonami naładowanymi ujemnie, co jest naturalnym sposobem na zachowanie zdrowia w najlepszej kondycji. W urządzeniach zastosowano również jonizację bez zbędnej emisji ozonu.

Marka IDEAL – niemiecka niezawodność

Niemiecka marka IDEAL tworzy oczyszczacze wedle innowacyjnych technologii. Wykorzystuje najwyższej jakości materiały w fabrykach na terenie Niemiec oraz Korei Południowej. Urządzenia te spełniają restrykcyjne kryteria dla alergików, mają ponadto rekomendacje do zastosowań medycznych (jako jedne z nielicznych). Jest to zatem doskonały i co ważne – pewny wybór dla wszystkich klientów, nawet tych, mających specjalne potrzeby oraz wymagania.

Seria urządzeń składa się z:

 • oczyszczaczy domowych/biurowych (seria AP 15,30, 45),
 • oczyszczaczy w linii PRO (model AP 60 PRO z filtrem HEPA 360 produkowany w Niemczech),
 • oczyszczaczy z funkcją nawilżania powietrza w technologii Ionic Silver Stick (AW 40/60 oraz ACC 55). Chronią przed rozwojem mikroorganizmów w nawilżonym powietrzu.

Proponujemy także serię medyczną (AP 40 oraz wysokowydajny AP 100). Wszystkie urządzenia poddawane są testom, m.in. organizacji AHAM (zrzeszenia producentów urządzeń domowych), posiadają rekomendację dla alergików, co potwierdzają niezależne badania, certyfikat organizacji ECARF oraz certyfikat higieniczny dla urządzeń sektora medycznego w Niemczech. Oczyszczacze marki IDEAL wykazują wysoką energooszczędność, są przyjazne środowisku, przez co otrzymały certyfikat Energy Star (międzynarodowy program promujący produkty energooszczędne i zmniejszenie wydzielania gazów będących przyczyną efektu cieplarnianego).

Poznaj technologię oczyszczaczy IDEAL

Powietrze w lesie, nad morzem lub w górach jest niezwykle świeże i czyste. Dzieje się tak, ponieważ nigdzie indziej stężenie jonów nie jest tak wysokie. Ten naturalny stan powietrza odtwarzany jest dzięki technologii AEON Blue®. Filtry powietrza mają naprawdę wysoką wydajność, są wielostopniowe, oczyszczają powietrze z niebezpiecznych dla naszego zdrowia i samopoczucia substancji. Jeśli wykorzystamy filtry HEPA w najwyższym 13. i 14. stopniu dokładności filtracji, możemy mieć pewność oczyszczenia w 99,97% z ultramałych cząstek pyłów o wielkości powyżej 0,3 mikrona. Powietrze wzbogacane jest w dodatku o dodatkowe jony ujemne, wpływające na zmniejszenie stresu oksydacyjnego.

Filtracja HEPA

W oczyszczaczu znajduje się filtr True HEPA. Powietrze oczyszczane jest za sprawą niewielkich, wręcz mikroskopijnych porów z bardzo niebezpiecznych substancji smogowych, takich jak pył zawieszony PM2,5 i PM10. Usunięte zostają zarodniki pleśni, pyłki, kurz, roztocza oraz większość bakterii. To, w jakim stopniu filtr HEPA jest skuteczny, wskazuje procent zatrzymywanych przez niego cząsteczek o wielkości 0,3 µm – najtrudniejsze do zatrzymania. Oczyszczacz IDEAL zakłada usunięcie na poziomie 99,97% zanieczyszczeń 0,3 mikrona, czyli dziewięciokrotnie mniejszych niż pył zawieszony PM 2,5.

Jonizacja PlasmaWave™

Jonizacja powietrza polega na jego oczyszczaniu poprzez wytwarzanie jonów ujemnych. Pomieszczenia obfitują w jony dodatnie za sprawą znajdujących się wewnątrz nich sprzętów elektronicznych. Przyciągają kurz, grzyby, wirusy, bakterie i szereg innych alergenów, które wdychamy. Przewaga tych jonów w powietrzu powoduje zwiększenie tzw. stresu oksydacyjnego, odpowiedzialnego za procesy starzenia i obumierania komórek. Naturalnym jonizatorem jest zjawisko burzy. Po niej powietrze staje się czyste, rześkie, a nam wspaniale się wówczas oddycha.

Dzięki technologii jonizacji PlasmaWave™ można uzyskać taki sam efekt. Wbudowany w oczyszczacz jonizator pozwala na aktywne oczyszczanie powietrza. W odróżnieniu od innych technologii, PlasmaWave™ nie emituje ozonu do otoczenia (WHO uznaje ozon za gaz toksyczny o właściwościach kancerogennych). Układ plazmowy (zastosowany w urządzeniu) wytwarza w oczyszczonym powietrzu miliony ujemnie naładowanych jonów. W ten sposób możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy ujemnymi a dodatnimi jonami, a także:

 • zwiększa się witalność, czyli energia, następuje stymulacja metabolizmu i systemu odpornościowego,
 • stres oksydacyjny zostaje zredukowany. Należy pamiętać, że ujemne jony we wdychanym powietrzu powodują wzrost poziomu tlenu we krwi, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem,
 • ujemne jony niszczą w powietrzu szkodliwe substancje (bakterie i zarodniki pleśni), nawet te najmniejsze, następuje zatem oczyszczenie z patogenów.

Panel sterowania – prosta, wielofunkcyjna obsługa

Model IDEAL AP 15 wyposażono w czytelny panel sterujący, ułatwiający korzystanie z urządzenia. Jego główne funkcje to:

 • tryb Auto – zapewnia samodzielną pracę urządzenia, polegającą na bieżącej analizie stanu powietrza oraz doborze trybu pracy. Po zmroku urządzenie spowalnia działanie (dzięki czujnikowi oświetlenia), co umożliwia komfortowy wypoczynek,
 • przycisk jonizacji w oczyszczaczach IDEAL uruchamia się po przytrzymaniu na 3 sekundy przycisku Auto w momencie, w którym chcesz,
 • kolorowy wskaźnik podaje dane na temat jakości powietrza w pomieszczeniu,
 • wskaźnik informuje o konieczności sprawdzenia stanu filtra,
 • obsługa urządzenia ułatwiona jest dzięki poręcznemu pilotowi, działającemu do odległość 6 metrów,
 • system prostej, intuicyjnej wymiany wkładu filtra.

Czujnik wymiany filtra kontroluje stan jakości filtracji. Praktyczna kaseta filtracyjna może być naprawdę szybko i bezproblemowo wymieniona na nową. Czynność tą wykonasz samodzielnie! Przy użytkowaniu oczyszczacza około 6 godzin na 24 godziny wystarcza na około 1,5-2 lata. Na czas eksploatacji wkładu filtra wpływa jakość powietrza oraz częstotliwość użytkowania.

Skuteczność oczyszczania

Wartości współczynników szybkości oczyszczania powietrza (WSOP, z ang. CADR – Clean Air Delivery Rate) informują o skuteczności oczyszczacza powietrza. Im jest wyższa, tym szybciej zanieczyszczenia, takie jak dym, kurz, pyłki, usuwane są z powietrza. Wartości i sposób pomiaru WSOP wyznaczają niezależne jednostki badawcze. Wysoka skuteczność oczyszczaczy powietrza firmy IDEAL została potwierdzona przez Agencję ratingową AHAM (z ang. Association of Home Appliance Manufacturers – Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kosmetyki wpływają na skórę?
Jak kosmetyki wpływają na skórę?
Każdy z nas używa kosmetyków] kilka razy dziennie. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się jak one wpływają na kondycję naszej skóry? […]
Zakładanie apteki – jakie wyposażenie powinno się w niej znajdować?
Zakładanie apteki – jakie wyposażenie powinno się w niej znajdować?
Wielu inwestorów planuje założenie własnej apteki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sprzedaż leków stanowi silny dział gospodarki. Niemniej […]
Marketing internetowy – Jak sprzedawać więcej w Amazon? Amazon Ads?
Marketing internetowy – Jak sprzedawać więcej w Amazon? Amazon Ads?
Amazon to popularna witryna e-commerce, która sprzedaje wszystko, od ubrań przez artykuły gospodarstwa domowego po elektronikę. Oferuje klientom wygodę zakupów […]