Zmiany błony śluzowej a ich usuwanie operacyjne

Narastającym problemem we współczesnym świecie są zmiany w typie włókniaków oraz brodawczaków. W większości przypadków takie nieprawidłowości należy usunąć chirurgicznie, ponieważ mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie oraz powodują nieprzyjemne dolegliwości bólowe, a zdrowa jama ustna to podstawa naszego komfortu.

Przebieg operacji

Procedura wykonywana jest przez chirurga stomatologicznego. Proces zabiegu nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego, co nie obciąża organizmu pacjenta, a dawka podawanych leków jest minimalna. Pacjent pozostaje świadomy, a ułożony jest w pozycji siedzącej. Tego samego dnia można wrócić do domu. Po zabiegu pobrany wycinek trafia do laboratorium, gdzie zostanie zbadany histopatologicznie w celu potwierdzenia diagnozy.

Zabiegów tego typu wykonuje większość gabinetów stomatologicznych, a ofertę jednego z nich znajdziesz na: https://www.slowikmed.pl/opieka-stomatologiczna.

Pielęgnacja po zabiegu

Ból po zabiegu załagodzą środki przeciwbólowe powszechnie dostępne w aptekach. Po powrocie do domu należy jednak regularnie dbać o podstawową higienę jamy ustnej. Kilka dni po wykonanym usunięciu nie należy spożywać zbyt gorących czy zimnych posiłków. Należy eliminować ze swojej diety pokarmy o zbyt kwaśnym i pikantnym smaku, ponieważ mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości. Zalecana jest dieta papkowata lub półpłynna.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jeden =