Z jakich powodów warto stać się właścicielem kota?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów i kiedykolwiek rozważałeś zostanie ich właścicielem, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Okazuje się, że posiadanie kota może faktycznie poprawić Twoje zdrowie i samopoczucie.

Czy wiesz, że posiadanie kota może obniżyć ciśnienie krwi? Albo że są one świetnymi towarzyszami dla osób z depresją? Według badań przeprowadzonych przez Mayo Clinic, właściciele zwierząt żyją dłużej i mają mniej stresu niż osoby nieposiadające zwierząt. Mają nawet więcej ruchu!

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć posiadanie kota:

Są mało wymagające w utrzymaniu

Koty to samowystarczalne zwierzęta, które nie wymagają wiele uwagi. Mogą być pozostawione same na kilka godzin bez żadnych problemów, o ile ich jedzenie i woda są świeże. Wszystko czego potrzebują to kuweta i czyste naczynie z wodą, które należy okresowo sprawdzać w ciągu dnia.

Nie trzeba ich wyprowadzać na spacer

W przeciwieństwie do psów, koty nie wymagają regularnego chodzenia na smyczy ani wyprowadzania na ćwiczenia. Mogą z łatwością bawić się w domu zabawkami lub innymi przedmiotami, takimi jak pudełka czy torby papierowe. Jeśli się nudzą, zazwyczaj znajdą sposób, aby się zabawić, nie przeszkadzając ci zbytnio!

Nie szczekają i nie zrzucają dużo sierści

Psy mają tendencję do zrzucania większej ilości sierści niż koty, ponieważ ich włosy rosną dłużej niż futro kotów (chyba że Twój pies ma krótką sierść). Kocie futro jest również delikatniejsze, więc nie przyczepia się do wszystkiego, tak jak psie włosy.

Jeśli chciałbyś posiadać kota, to koniecznie sprawdź witrynę internetową i wybierz jakieś zwierzę ze schroniska: https://schronisko.com/zwierzeta/koty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zachować śnieżnobiały uśmiech?
Jak zachować śnieżnobiały uśmiech?
Śnieżnobiały uśmiech może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, zdrowiej i pewniej siebie. Ale co zrobić, jeśli Twoje zęby są przebarwione […]
Opony do aut z tylnym napędem
Coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z napędem na tylną oś – np. klasy miejskiej, sportowej czy premium […]
Jak dobrać perukę, by wyglądała naturalnie?
Chcesz w łatwy sposób zmienić swoją fryzurę? Zobaczyć, jak będziesz wyglądać w danym kolorze włosów? Świetnym wyborem, który bezinwazyjnie zmieni […]