Jak rozstawić winietki dla gości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wesele to jedna z najpiękniejszych uroczystości w życiu państwa młodych. Dokładamy wszelkich starań, by było ono wspaniałe, niezapomniane, stanowiło doskonałą zabawę dla wszystkich gości. Istotne jest również przygotowanie zastawy tak, by byli oni zadowoleni oraz by uniknąć kłopotów i nieporozumień. Przy dekorowaniu stołu winietkami ślubnymi, warto zapoznać się z pewnymi zasadami gwarantującymi satysfakcję.

Rady dotyczące rozstawienia winietek – jak to zrobić?

Przyjmuje się, że im bliższa rodzina, tym bliżej państwa młodych siedzi.

Istotna jest również wiedza na temat stosunków zaproszonych przez nas gości. Osoby skłócone nie powinny siedzieć przy jednym stole, jeżeli jednak nie ma innej możliwości, powinny zająć miejsca po dwóch jego stronach i w jednej linii – nigdy naprzeciwko siebie. Jeżeli jednak znajdziemy miejsca przy innych stołach, takie osoby powinny siedzieć plecami do siebie.

Jeżeli wesele odbywa się w więcej, niż jednej sali, starsza część rodziny powinna siedzieć na sali tanecznej. Często, takie osoby bawią się najmniej, a zdarza się, iż nie mają one ochoty na obcowanie z rozrywką innych.

Jeżeli przy jednym stole musimy posadzić osoby z dwóch rodzin, na ich pogranicze powinniśmy wybrać osoby najbardziej śmiałe i otwarte na nowe znajomości. Najlepiej by były to osoby w podobnym wieku – nawiążą ze sobą nić porozumienia.

Na wesele zapraszamy wielu gości, począwszy od znajomych z pracy, kończąc na naszych wspólnych znajomych. Dobrze, by wspólni znajomi znajdowali pośrodku kolegów pana młodego i koleżanek pani młodej.

Winietki dla gości rozstawione poprawnie gwarantują świetną zabawę, która z pewnością zapisze się w pamięci wszystkich na niej obecnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w garderobie naszego dziecka?
Czego nie może zabraknąć w garderobie naszego dziecka?
Kompletowanie garderoby dziecka to dla wielu osób wymagające zajęcie. Z jednej strony chciałoby się, aby była ona bogata w modną […]
Jak urządzić przytulną i nowoczesną kuchnię?
Jak urządzić przytulną i nowoczesną kuchnię?
Wśród wielu pomieszczeń w domu, kuchnia ma zdecydowanie wyjątkowy charakter. Spędzamy tam wiele godzin na gotowaniu, więc musi być ona […]
Czym ogrodzić swoją działkę, aby mieć więcej prywatności?
Minusem działek zarówno miejskich, jak i tych przy domkach jednorodzinnych, jest to, że często są umiejscowione szeregowo – jedna przy […]