Czym różnią się gąbki naturalne od tych z tworzywa sztucznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gąbki, które określamy jako gąbki naturalne wywodzą z gąbek morskich, które pozyskiwane są przez nurków z położonych głęboko pod wodą raf. Gąbki syntetyczne są wykonane z materiałów, takich jak poliuretan czy nylon i choć tańsze, nie nadają się do recyklingu.

Z korzyścią dla środowiska

Gąbki naturalne są biodegradowalne i nadają się do kompostowania. Plastikowe gąbki mogą potrzebować setek lat, aby się rozłożyć, więc ciążyć będą planecie jeszcze przez wiele lat. Gąbki naturalne niestety są droższe od syntetycznych, jednakże to niewielka różnica w cenie, a znacząca dla naszej planety.

Ponadto gąbki naturalne mają właściwości antybakteryjne i mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się zarazków. Plastikowe gąbki nie mają żadnych właściwości antybakteryjnych, co oznacza, że mogą pozwolić na rozwój szkodliwych bakterii w wilgotnym środowisku, takim jak umywalka lub wanna. Decydując się na naturalnie pozyskaną gąbkę, nie musisz o to martwić!

Z myślą o oszczędności, nie środowisku

Syntetyczne gąbki zostały po raz pierwszy wynalezione w latach 60., kiedy tworzywa sztuczne stały się powszechnie dostępne do masowej produkcji.

Od tego czasu stały się popularną alternatywą dla gąbek naturalnych, ponieważ są tańsze, jednak proces ich rozkładu jest nieporównywalnie większy. Pozostawione wilgotne w ciepłym pomieszczeniu przez zbyt długi czas mogą stać się miejscem rozwoju szkodliwych bakterii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najpopularniejsze meble do salonu
Najpopularniejsze meble do salonu
Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń domowych, zwany również pokojem dziennym. Pomieszczenie to służy jako miejsce do odpoczynku, przestrzeń do […]
Ubezpieczenie rolników – wszystko co trzeba wiedzieć
Ubezpieczenie rolników – wszystko co trzeba wiedzieć
Życie często nas zaskakuje. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup polisy ubezpieczeniowej. Zapewnia ona bowiem niezbędne wsparcie […]
Jakie są popularne damskie fryzury?
Jakie są popularne damskie fryzury?
Fryzury są ważnym elementem, dzięki któremu kobiety wyrażają swoją indywidualność. Odpowiednie cięcie może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, szczuplej lub […]