Czym różnią się gąbki naturalne od tych z tworzywa sztucznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gąbki, które określamy jako gąbki naturalne wywodzą z gąbek morskich, które pozyskiwane są przez nurków z położonych głęboko pod wodą raf. Gąbki syntetyczne są wykonane z materiałów, takich jak poliuretan czy nylon i choć tańsze, nie nadają się do recyklingu.

Z korzyścią dla środowiska

Gąbki naturalne są biodegradowalne i nadają się do kompostowania. Plastikowe gąbki mogą potrzebować setek lat, aby się rozłożyć, więc ciążyć będą planecie jeszcze przez wiele lat. Gąbki naturalne niestety są droższe od syntetycznych, jednakże to niewielka różnica w cenie, a znacząca dla naszej planety.

Ponadto gąbki naturalne mają właściwości antybakteryjne i mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się zarazków. Plastikowe gąbki nie mają żadnych właściwości antybakteryjnych, co oznacza, że mogą pozwolić na rozwój szkodliwych bakterii w wilgotnym środowisku, takim jak umywalka lub wanna. Decydując się na naturalnie pozyskaną gąbkę, nie musisz o to martwić!

Z myślą o oszczędności, nie środowisku

Syntetyczne gąbki zostały po raz pierwszy wynalezione w latach 60., kiedy tworzywa sztuczne stały się powszechnie dostępne do masowej produkcji.

Od tego czasu stały się popularną alternatywą dla gąbek naturalnych, ponieważ są tańsze, jednak proces ich rozkładu jest nieporównywalnie większy. Pozostawione wilgotne w ciepłym pomieszczeniu przez zbyt długi czas mogą stać się miejscem rozwoju szkodliwych bakterii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najbardziej praktyczne gadżety reklamowe – w co warto inwestować?
Najbardziej praktyczne gadżety reklamowe – w co warto inwestować?
Prowadząc firmę lub przedsiębiorstwo, warto zadbać o odpowiednią reklamę, która nie tylko dotrze do jak najszerszego grona odbiorców, ale też […]
Opakowania kartonowe – co można w nich przechowywać?
Opakowania kartonowe – co można w nich przechowywać?
Opakowania kartonowe mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Są one wytrzymałe, magazynują towary o dużej wadze, łatwo je przechowywać i […]
Czytniki RFID – karty lub breloki zbliżeniowe, które przyspieszają pracę i podnoszą poziom bezpieczeństwa
Identyfikacja radiowa krótkiego zasięgu (RFID) to bezprzewodowe, bezkontaktowe wykorzystanie fal radiowych do przesyłania danych. Pozwala ona automatycznie i w jednoznaczny […]