Współczesne formy leczenia bezdechu

Chrapanie i bezdech senny to dwa najczęściej występujące problemy związane ze snem. Wbrew pozorom, zmagają się z nim setki tysięcy osób. Choć wiele osób bagatelizuje wynikające z nich zagrożenia, warto zadbać o zdrowie. Bezdech senny może być przyczyną wielu poważnych schorzeń i znacząco obniżyć standard życia osoby na niego cierpiącej. Na szczęście współczesna medycyna znalazła kilka sposobów na jego leczenie.

Na początku walki z bezdechem konieczne jest przejście szeregu badań. Dzięki temu możliwe będzie dokładne zdiagnozowanie pacjenta. Najczęściej lekarze zalecają badanie jakości snu – odbywa się ono w szpitalu, pod ścisłą kontrolą aparatury medycznej i specjalistów. Jedną z form leczenia oferuje bipap aparat. To urządzenie, które jest pewnego rodzaju protezą powietrzną – na podstawie rozróżniania wdechu i wydechu, kontroluje ono ciśnienie powietrza. Dzięki temu pacjent ma pewność, że rano obudzi się wyspany i wypoczęty.

Jakie inne przyrządy pomagają w walce z bezdechem?

Jednym z ciekawszych urządzeń opracowanych przez najwyższej klasy specjalistów jest maska cpap. Dużą zaletą masek tego typu jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb pacjenta. Istnieje wiele rożnych rodzajów tego urządzenia. Niektóre z nich są mocowane jedynie na nos, inne natomiast przykrywają i nos, i usta. Konserwacja masek cpap jest bardzo prosta – wystarczy przetrzeć je odpowiednią ściereczką, a następnie osuszyć urządzenie. Używanie tego produktu znacząco poprawia jakość snu i skutecznie eliminuje problem bezdechu sennego.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 11 =