Jak się przygotować na przyjście dziecka na świat?

Przyjście na świat dziecka jest dla każdego rodzica mocno wyczekiwanym momentem pełnym pozytywnych emocji, ale i obaw. Przed narodzinami malucha warto zawsze w odpowiedni sposób się przygotować. W przeciwnym razie mogą później zaistnieć niespodziewane problemy związane z opieką nad nim, które niepotrzebnie będą zwiększały stres, a w skrajnych przypadkach prowadziły nawet do frustracji. Kluczowe znaczenie ma umiejętne zaaranżowanie pokoju oraz zakupienie kompleksowej wyprawki.

Bez porządnego łóżeczka się nie obejdzie

Głównym elementem dobrego przygotowania się do porodu jest oczywiście wybór konkretnego szpitala – powinna to być koniecznie placówka z doskonale wykwalifikowanym personelem i nowoczesnym wyposażeniem medycznym. Poza tym należy urządzić pokój dla dziecka, umieszczając w nim ergonomiczne meble. Absolutna podstawa to łóżeczko przeznaczone do snu i wypoczynku. Najlepiej zdecydować się na klasyczną konstrukcję drewnianą ze szczebelkami, uzupełnioną o materac lateksowy, charakteryzujący się właściwościami antyalergicznymi i średnim stopniem twardości. Niezwykle estetyczne i wielofunkcyjne łóżeczka o budowie kołyskowej znajdziemy w asortymencie sklepów internetowych, takich jak np.: https://tweeto.pl/lozeczka-kolyski.

Pozostałe pożądane meble to m.in. wygodny fotel dla młodej mamy oraz komoda na ubranka i drobne akcesoria. W pokoju przyda się też z pewnością przewijak stacjonarny, lampka nocna, zestaw butelek ze smoczkami i termometr do pomiaru temperatury wody. Przygotowując się do przyjścia na świat nowego człowieka, nie można też zapomnieć o skompletowaniu wyprawki. Musi ona obejmować hypoalergiczne kosmetyki (szampon, puder, krem na odparzenia, naturalną oliwkę itp.), wanienkę, pieluchy i zestaw ubranek na każdą porę roku (body, kaftaniki, skarpetki, czapeczki, śpioszki).

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =