Co się sprawdza podczas przeglądu rejestracyjnego samochodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd pojazdu to dokładne sprawdzenie stanu technicznego Twojego samochodu, w tym jego bezpieczeństwa i zgodności z normami emisji spalin. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie pojazdy muszą być poddawane corocznej kontroli – nawet jeśli są zwolnione z testów emisji – aby zapewnić, że spełniają minimalne standardy bezpieczeństwa.

Co potrzebujesz żeby oddać samochód do przeglądu?

Robiąc przegląd rejestracyjny Poznań potrzebny będzie dowód rejestracyjny, dowód ubezpieczenia i ważne prawo jazdy. Jeśli Twój pojazd jest nowszy, możesz zostać poproszony o podanie numeru VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) lub stanu licznika. Będziesz musiał również zapłacić opłatę za inspekcję, która różni się w zależności od stanu.

Co się sprawdza podczas przeglądu samochodu?

Hamulce: Inspektor sprawdza je pod kątem zużycia i prawidłowego działania; będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe, gdy ich grubość spadnie poniżej 1/16 cala lub gdy zużyją się do metalowej płytki nośnej.

Opony: Opony powinny mieć co najmniej 2/32 głębokości bieżnika na wszystkich czterech stronach – to około pół cala od środka opony do krawędzi. Jeśli któraś z opon ma mniej niż tyle bieżnika, należy ją natychmiast wymienić, ponieważ może wybuchnąć podczas jazdy.

Układ wydechowy: Układ wydechowy musi być w dobrym stanie technicznym, bez przecieków, dziur i luźnych mocowań. Inspektor będzie szukał nadmiernego zardzewienia wokół połączeń, a także nagromadzenia węgla wewnątrz rur i tłumików. Układy hamulcowe są również sprawdzane pod kątem szczelności i prawidłowego działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kilka zabiegów, które postawić mają kropkę nad “i” w Twoim nowym wyglądzie
Kilka zabiegów, które postawić mają kropkę nad “i” w Twoim nowym wyglądzie
Marzyłaś o zmianie swojego wyglądu i podjęłaś się jej? Brawo! W odbiciu w lustrze widzisz nową siebie i możesz się […]
Kuchnia z drzwiami czy otwarta
Kuchnia z drzwiami czy otwarta
Otwarta kuchnia połączona z salonem to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Kiedyś bardzo rzadko widywana kuchnia otwarta, dziś nie jest niczym […]
Do czego służą agregaty chłodnicze?
Do czego służą agregaty chłodnicze?
Agregat chłodniczy to urządzenie, które służy do wytwarzania i utrzymywania niskiej temperatury wewnątrz komory urządzenia chłodniczego. Może być stosowany w […]