Co się sprawdza podczas przeglądu rejestracyjnego samochodu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przegląd pojazdu to dokładne sprawdzenie stanu technicznego Twojego samochodu, w tym jego bezpieczeństwa i zgodności z normami emisji spalin. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie pojazdy muszą być poddawane corocznej kontroli – nawet jeśli są zwolnione z testów emisji – aby zapewnić, że spełniają minimalne standardy bezpieczeństwa.

Co potrzebujesz żeby oddać samochód do przeglądu?

Robiąc przegląd rejestracyjny Poznań potrzebny będzie dowód rejestracyjny, dowód ubezpieczenia i ważne prawo jazdy. Jeśli Twój pojazd jest nowszy, możesz zostać poproszony o podanie numeru VIN (numer identyfikacyjny pojazdu) lub stanu licznika. Będziesz musiał również zapłacić opłatę za inspekcję, która różni się w zależności od stanu.

Co się sprawdza podczas przeglądu samochodu?

Hamulce: Inspektor sprawdza je pod kątem zużycia i prawidłowego działania; będziesz musiał wymienić klocki hamulcowe, gdy ich grubość spadnie poniżej 1/16 cala lub gdy zużyją się do metalowej płytki nośnej.

Opony: Opony powinny mieć co najmniej 2/32 głębokości bieżnika na wszystkich czterech stronach – to około pół cala od środka opony do krawędzi. Jeśli któraś z opon ma mniej niż tyle bieżnika, należy ją natychmiast wymienić, ponieważ może wybuchnąć podczas jazdy.

Układ wydechowy: Układ wydechowy musi być w dobrym stanie technicznym, bez przecieków, dziur i luźnych mocowań. Inspektor będzie szukał nadmiernego zardzewienia wokół połączeń, a także nagromadzenia węgla wewnątrz rur i tłumików. Układy hamulcowe są również sprawdzane pod kątem szczelności i prawidłowego działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie sukienki sprawdzą się latem – czym kierować się podczas zakupów?
Jakie sukienki sprawdzą się latem – czym kierować się podczas zakupów?
Sukienka jest idealnym rozwiązaniem na upalne letnie dni. Zapewnia bowiem swobodę ruchów oraz doskonały przewiew, dlatego jest ona tak chętnie […]
Nowoczesne sposoby na odprowadzenie ścieków
Nowoczesne sposoby na odprowadzenie ścieków
Przymierzasz się do budowy domu i zastanawiasz się jak poradzić sobie ze ściekami? Kilkuosobowa rodzina produkuje ich całkiem sporo, woda […]
Jak zachować zabytkowy widok miasta?
Jak zachować zabytkowy widok miasta?
Zabytkowy wygląd ulic w miastach należy pielęgnować. Uliczki i ścieżki w miastach często wykonane są z bruku. Nadaje to klimat […]