Opanowanie User Experience – dowiedz się wszystkiego na audytach UX

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Audyty User Experience to sposób dla firm, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkowników ich produktów. Zapewniają dokładną analizę interakcji użytkowników z produktem firmy.

Na audytach UX dowiemy się jak poprawić i utrzymać optymalny User Experience. Pomagają firmom zrozumieć, gdzie ich produkt można ulepszyć i jakie funkcje powinny dodać.

Firmy mogą również opierać swoje działania na audytach UX jako sposób na uzyskanie informacji zwrotnej od użytkowników na temat tego, czy ich produkt spełnia ich potrzeby, czy nie. Na przykład, gdy projektujesz witrynę internetową, możesz poprosić członków zespołu o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co według nich powinna robić witryna internetowa. Na przykład, jeśli Twoja firma projektuje witrynę dla internetowego serwisu randkowego, zapytaj, jakie rzeczy chcieliby zobaczyć w witrynie i dlaczego. Możesz także poprosić użytkowników o opinie, konfigurując fokus grupy. 

  • Poproś ludzi o wypełnienie ankiety za pomocą usługi poczty e-mail, takiej jak Mailchimp, Aweber lub GetResponse. 
  • Utwórz kampanię na Facebooku w celu zebrania opinii na temat Twojej witryny i tego, co odwiedzający chcieliby zobaczyć więcej. 
  • Wysyłaj obszerne e-maile do swojej bazy danych z prośbą o opinię na temat bieżącej witryny i tego, co one szukam; 
  • przeprowadź wywiad 1 na 1 z daną osobą, aby poznać jej przemyślenia — możesz wykorzystać tę informację zwrotną, aby zmienić swoją witrynę internetową i ponownie poprosić o opinię, jeśli to konieczne.

Czym jest projekt User Experience, jak to działa i kto powinien go używać?

Projektowanie doświadczeń użytkownika to praktyka projektowania produktów i usług, które są użyteczne, zrozumiałe i satysfakcjonujące.

Projektanci User Experience pracują również nad projektowaniem interfejsu użytkownika i architekturą informacji. Inżynierowie UX odpowiadają za techniczne aspekty projektowania UX.

Głównym celem projektowania User Experience jest poprawa doświadczenia użytkownika w produkcie lub usłudze. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu są badania i eksperymenty z myślą o kliencie. Rolą projektantów UX jest łączenie właściwych informacji (w sposób łatwy do zrozumienia i strawienia) z odpowiednimi emocjami w celu stworzenia produktów i usług, które będą miały pozytywny wpływ na ludzi i ich życie.

Projektowanie w 10 krokach dla miłośników UX

słowa kluczowe: 10 kroków do zaprojektowania projektu strony internetowej pod kątem doświadczenia użytkownika)

Projektowanie strony internetowej nie jest takie proste. Wymaga dużo planowania i badań. Ale dzięki tym 10 krokom możesz mieć pewność, że projektujesz zgodnie z doświadczeniem użytkownika.

1) Zdefiniuj grupę docelową i jej potrzeby

2) Zbadaj konkurencję

3) Twórz persony, aby zrozumieć, czego chcą i potrzebują Twoi użytkownicy

4) Naszkicuj na papierze lub w oprogramowaniu pomysły na różne podróże użytkowników

5) Utwórz makiety dla każdej sekcji projektu swojej witryny, aby zorientować się, jak będzie wyglądać

6) Przetestuj swoje projekty z grupami fokusowymi 

7) Zoptymalizuj swój projekt za pomocą testów A/B. 

8) Zakończ projekt, testując go na urządzeniach mobilnych i upewniając się, że wszystko działa poprawnie. . 

9) Zidentyfikuj problem za pomocą trudnych badań rynkowych. 

10) Szukaj informacji zwrotnych od rówieśników, przyjaciół, rodziny i mentorów. 

*11) Zgromadź jak najwięcej praktycznej wiedzy na audytach UX z doświadczonymi projektantami 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak reagować podczas alarmu przeciwpożarowego?
Pożar jest realnym zagrożeniem życia i zdrowia pracowników przebywających w objętym nim budynku. W części owe ryzyko może być zminimalizowane […]
Najważniejsze atrybuty kucharza
Najważniejsze atrybuty kucharza
Każdy zawodowy kucharz, poza posiadanymi zdolnościami kulinarnymi i smakiem musi posiadać kilka obowiązkowych atrybutów. Oprócz odpowiedniego stroju i czapki kucharskiej, […]
Dodatkowe lampy do samochodów terenowych – jak je dobrać?
Dodatkowe lampy do samochodów terenowych – jak je dobrać?
Auta terenowe nierzadko poruszają się w takich miejscach, gdzie bez dodatkowego oświetlenia nie dałoby się w ogóle wjechać. Zwłaszcza, gdy […]