Dj czy zespół na wesele?

Odpowiednia muzyka jest podstawą udanego wesela. Wiele par stoi przed dylematem czy wybrać DJ-a czy zespół grający żywą muzykę. Nie jest to decyzja łatwa i przed wyborem warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

DJ

DJ odtwarza muzykę z płyt bądź z komputera. Oferuje dużo większy repertuar od kapel weselnych. Współpracując z DJ-em dużo łatwiej wpływać na rodzaj i styl granych piosenek, a goście mają możliwość zamawiania na życzenie nawet mniej znanych piosenek. DJ jest również dużo tańszą opcją od zespołu. Ze względu na to, że pracuje sam oraz nie wkłada w prowadzenie imprezy tak dużo wysiłku jak członkowie zespołu, którzy muszą grać na instrumentach i śpiewać, jego koszt jest dużo mniejszy i zazwyczaj nie przekracza 100 zł za godzinę pracy. Dodatkowo muzyka może grać właściwie cały czas, gdyż nie potrzebuje on większych przerw. Niewątpliwym minusem jest jednak to, że żaden, nawet najlepszy DJ nie jest w stanie zapewnić tak dobrego klimatu wesela jak zespół.

Zespół weselny

Zespół weselny jest znacznie droższa opcją, jednak posiada pewną niewątpliwą zaletę. Muzyka grana na żywo nadaje weselu prawdziwy, niepowtarzalny klimat. Wiele osób potrafi się dobrze bawić tylko wtedy jeśli muzyka grana jest na żywo. Kolejnym plusem zespołu jest to, że mogą towarzyszyć Parze Młodej na każdym etapie wesela, także przy domowym błogosławieństwie i drodze do kościoła. Dobre zespoły są rezerwowane z ogromnym wyprzedzeniem, należy więc pamiętać o tym, żeby zamówić go odpowiednio wcześnie. Zespoły zazwyczaj mają możliwość przeprowadzania różnego rodzaju gier i zabaw, które są ciężkie do zrealizowania przez samotnego DJ-a.

Jeśli szukasz Dj-a na wesele, to sprawdź koniecznie tą ofertę: “dj Warszawa”.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =