Dlaczego warto się poddawać testom diagnostycznym?

Testy psychometryczne służą do oceny zdolności i potencjału kandydata do pełnienia danej roli. Mogą być wykonywane jako część procesu rekrutacji lub niezależnie przez osoby poszukujące zmiany kariery lub awansu. Wyniki pozwalają pracodawcom uzyskać wgląd w osobowość, wartości, mocne i słabe strony danej osoby, co jest nieocenione przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu.

Testy mogą być również wykorzystane do poprawy wyników na obecnych stanowiskach poprzez identyfikację mocnych i słabych stron, dzięki czemu można je uwzględnić w programach szkoleniowych lub rozwojowych. Specjalistyczne firmy zajmują się ich wykonaniem, jak chociażby ta na poszczególnej witrynie https://mentalspecialforces.pl/mpa/.

Co testy psychometryczne MPA mogą powiedzieć o Tobie?

Test MPA mierzy szereg różnych cech osobowości, w tym:

Inteligencja emocjonalna (EQ) – Twoja umiejętność zarządzania swoimi uczuciami, rozumienia uczuć innych, zarządzania relacjami i dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia.

Kreatywność

Jak bardzo jesteś oryginalny w myśleniu, pomysłach lub działaniach; jak bardzo jesteś otwarty na nowe pomysły lub koncepcje; jak bardzo jesteś elastyczny w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami; jak chętnie próbujesz nowych rzeczy; jak bardzo potrafisz być pomysłowy przy rozwiązywaniu problemów.

Przywództwo

jak bardzo ludzie ufają, że podążają za Tobą; Czy inni patrzą na Ciebie jako na przykład dobrego przywództwa; Jak duży wpływ masz na innych; Jak dobrze potrafisz motywować innych do osiągnięcia wspólnego celu; Jak dobre są Twoje umiejętności podejmowania decyzji. 

Rozwiązywanie problemów

Twoja zdolność do identyfikowania problemów i generowania możliwych rozwiązań; jak dobrze potrafisz myśleć kreatywnie w obliczu nieoczekiwanych sytuacji; jak szybko potrafisz dostosować się do nowych pomysłów lub koncepcji; czy ludzie ufają Ci, że rozwiązujesz dla nich problemy.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 7 =