Dlaczego warto się poddawać testom diagnostycznym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Testy psychometryczne służą do oceny zdolności i potencjału kandydata do pełnienia danej roli. Mogą być wykonywane jako część procesu rekrutacji lub niezależnie przez osoby poszukujące zmiany kariery lub awansu. Wyniki pozwalają pracodawcom uzyskać wgląd w osobowość, wartości, mocne i słabe strony danej osoby, co jest nieocenione przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu.

Testy mogą być również wykorzystane do poprawy wyników na obecnych stanowiskach poprzez identyfikację mocnych i słabych stron, dzięki czemu można je uwzględnić w programach szkoleniowych lub rozwojowych. Specjalistyczne firmy zajmują się ich wykonaniem, jak chociażby ta na poszczególnej witrynie https://mentalspecialforces.pl/mpa/.

Co testy psychometryczne MPA mogą powiedzieć o Tobie?

Test MPA mierzy szereg różnych cech osobowości, w tym:

Inteligencja emocjonalna (EQ) – Twoja umiejętność zarządzania swoimi uczuciami, rozumienia uczuć innych, zarządzania relacjami i dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia.

Kreatywność

Jak bardzo jesteś oryginalny w myśleniu, pomysłach lub działaniach; jak bardzo jesteś otwarty na nowe pomysły lub koncepcje; jak bardzo jesteś elastyczny w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami; jak chętnie próbujesz nowych rzeczy; jak bardzo potrafisz być pomysłowy przy rozwiązywaniu problemów.

Przywództwo

jak bardzo ludzie ufają, że podążają za Tobą; Czy inni patrzą na Ciebie jako na przykład dobrego przywództwa; Jak duży wpływ masz na innych; Jak dobrze potrafisz motywować innych do osiągnięcia wspólnego celu; Jak dobre są Twoje umiejętności podejmowania decyzji. 

Rozwiązywanie problemów

Twoja zdolność do identyfikowania problemów i generowania możliwych rozwiązań; jak dobrze potrafisz myśleć kreatywnie w obliczu nieoczekiwanych sytuacji; jak szybko potrafisz dostosować się do nowych pomysłów lub koncepcji; czy ludzie ufają Ci, że rozwiązujesz dla nich problemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego znalezienie odpowiedniego elektryka jest tak ważne podczas budowy obiektów mieszkalnych?
Dlaczego znalezienie odpowiedniego elektryka jest tak ważne podczas budowy obiektów mieszkalnych?
Ubiegły wiek przyniósł ludziom wiele złego, ale i wiele dobrego. Do drugiej grupy zdarzeń z całą pewnością należy zaliczyć doprowadzenie […]
Niezbędne wyposażenie do przedszkola – o czym należy pamiętać?
Niezbędne wyposażenie do przedszkola – o czym należy pamiętać?
Choć wakacje trwają, wielu rodziców zaczyna już intensywnie myśleć o przygotowaniu wyprawki przedszkolnej. Nie szalejmy jednak z zakupami, póki nie […]
Akcesoria porządkowe jakie warto nabyć z myślą o sprzątaniu domu
Akcesoria porządkowe jakie warto nabyć z myślą o sprzątaniu domu
Utrzymanie porządku w domu dla niektórych to czysta przyjemność, a dla innych niepotrzebna strata czasu. Każdy jednak przyzna, iż przebywanie […]