Czy wdrożenie certyfikatu OHSAS 18001 jest konieczne? GCS Quality

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

OHSAS 18001 to norma zarządzania jakością, stosowana w wielu organizacjach do wdrażania polityki bezpieczeństwa i higieny pracy.

Do czego odnosi się OHSAS 18001?

Wdrożenie certyfikatu OHSAS 18001 – gcs quality to, innymi słowy, proces powołania normy dla systemu zarządzania, która szczegółowo określa wymagania dotyczące bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy. Może być stosowana przez każdą firmę w dowolnej branży i dotyczy wszystkich rozmiarów organizacji. Wdrożenie certyfikatu OHSAS 18001 – gcs quality, to przede wszystkim liczne korzyści dla systemu zarządzania jakością, jednak nie jest on konieczny w przypadku każdej organizacji.

Dlaczego warto wdrożyć certyfikację OHSAS 18001?

Podstawowa korzyść z niej wynikająca, to zwiększenia zadowolenia i lojalności klientów, co analogicznie skutkuje wzrostem przychodów. Jeśli chcesz, aby Twoja firma się rozwijała, jest to ważny czynnik do rozważenia, ponieważ pomoże Ci zyskać zainteresowanie nowych klientów, jednocześnie satysfakcjonując tych istniejących.

Innym powodem, dla którego wdrożenie certyfikatu OHSAS 18001 – gcs quality jest korzystne, to możliwość poprawy wyników finansowych poprzez zmniejszenie kosztów operacyjnych związanych z urazami i chorobami w miejscu pracy. Można to osiągnąć poprzez redukcję kosztów spowodowanych mniejszą liczbą wypadków i urazów, a także niższe składki ubezpieczeniowe z tytułu roszczeń pracowniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego biżuteria jest tak ważnym dodatkiem dla każdej kobiety?
Dlaczego biżuteria jest tak ważnym dodatkiem dla każdej kobiety?
Trudno znaleźć kobietę, która nie kochałaby biżuterii. Większość z pań uważa, że nigdy nie jest jej za wiele. Odpowiednio dobrana […]
Jakie ozdoby warto umieścić w swojej kuchni?
Jakie ozdoby warto umieścić w swojej kuchni?
Dekorowanie kuchni może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie chcesz, aby wyglądała jak sklep z pamiątkami. Kuchnia powinna być wyjątkową przestrzenią, […]
Drzwi i okna – jak kształtują przestrzeń w domu?
Okna i drzwi są są elementami, które znacząco wpływają na wygląd całego budynku. To dzięki nim do środka domu wpada […]