Domowa produkcja kosmetyków – w co się zaopatrzyć?

Przygotowywanie własnych kosmetyków cieszy się ostatnio sporą popularnością. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i przede wszystkim – zdrowe. W końcu masz wówczas pewność, co do składu preparatów. Planujesz rozpocząć przygodę z kosmetykami domowymi? Sprawdź, co musisz umieścić na liście zakupów.

Kosmetyki DIY – szybko i oszczędnie

Preparaty kosmetyczne przygotowywane w zaciszu własnego domu zyskały nawet swój przydomek – DIY, czyli „do it yourself”. Popularność tego nowego trendu wynika z rosnącej świadomości skuteczności pielęgnacji naturalnej oraz życia w zgodzie z naturą. Okazuje się, że w domu można przygotować nie tylko tak proste kosmetyki jak jajeczna maseczka do włosów czy peeling do ciała z ziaren kawy, ale o wiele bardziej skomplikowane preparaty jak: wysoko skoncentrowane, przeciwzmarszczkowe serum do twarzy, krem, szampon, żel do mycia, mydło i znacznie więcej. Od czego więc zacząć? Na początek należy poszukać sprawdzonych przepisów na kosmetyki – co nie będzie trudne – oraz kupić odpowiednie surowce. Najlepiej, żeby były to naturalne produkty oraz ekstrakty z ziół i roślin, jak np. sok z liści aloesu czy wyciąg z kwiatów nagietka.

Nie zapomnij o opakowaniach

Domowe kosmetyki są naturalne, a więc bezpieczne w stosowaniu i odpowiednie nawet dla cer wrażliwych i skłonnych do alergii. Nie można jednak zapominać o ich właściwym przechowywaniu. Zanim więc rozpoczniesz produkcję, kup odpowiednie słoiczki, butelki oraz nakrętki. Znajdziesz je np. w tym sklepie: http://aba-poland.pl. Dobrze zwrócić szczególną uwagę na kształt nakrętek – wyposażona w kroplomierz pomoże np. w wygodnej aplikacji serum do twarzy. Dobrze też podpisać każdy kosmetyk, przyklejając naklejkę z jego nazwą oraz datą produkcji. Takie kosmetyki też mają swój termin ważności, a jeśli  nie dodajesz do nich żadnych konserwantów, konieczne może być trzymanie ich w lodówce. Kosmetyki DIY są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą być pewnym skuteczności i bezpieczeństwa stosowanych preparatów. A ich przygotowywanie może przynieść wiele satysfakcji.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + dziesięć =