Taśmy teflonowe – czym są i do czego są przeważnie używane

Taśmy teflonowe wykonane są ze specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego. Wyglądają jak taśma materiałowa i mają błyszczącą, śliską powierzchnię, która dobrze trzyma się wielu powierzchni.

Taśmy teflonowe są wykorzystywane do wielu celów w przemyśle, budownictwie i w gospodarstwach domowych. Są one szczególnie przydatne do wykonywania wodoodpornych uszczelnień na rurach i połączeniach, które muszą być szczelne.

Główne zastosowania taśmy teflonowej

Izolacja elektryczna

Taśmy teflonowe są stosowane do izolacji elektrycznej pomiędzy dwoma powierzchniami, które wymagają ochrony przed wilgocią lub innymi elementami korozyjnymi. Chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wibracje, jak również przed ciepłem generowanym przez duży przepływ prądu przez przewodniki.

Uszczelnianie

Taśma teflonowa może być stosowana do uszczelniania połączeń między połączeniami rurowymi lub kołnierzami, aby zapobiec wyciekom płynów takich jak woda lub olej podczas operacji konserwacyjnych lub napraw sprzętu. Może być również stosowana na połączeniach gwintowanych, takich jak nakrętki i śruby, gdzie smary do gwintów nie działałyby skutecznie, ponieważ mogłyby zostać łatwo zmyte pod wpływem wody lub innych zanieczyszczeń wewnątrz rur lub zbiorników zawierających te płyny.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 8 =