Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wycieraczki?

Odpowiednio wybrana wycieraczka pozwoli na utrzymanie porządku w domu i na korytarzu. Pełnić może także funkcję estetyczną, tworząc ozdobę, widoczną już od progu. Warto zatem poświęcić nieco czasu wybierając ten dodatek. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę dokonując tego zakupu.

Jak wybrać idealną wycieraczkę?

Jedną z kluczowych kwestii, którą należy wziąć pod uwagę podczas zakupu wycieraczki, jest rodzaj materiału. Dużą popularnością cieszą się wycieraczki kokosowe, które cechują się dużą odpornością na wilgoć. Z tego też powodu nadają się także do użytku zewnętrznego. Maty wykonane z włókna kokosowego są często łączone z podkładem wykonanego z tworzywa sztucznego lub gumy. Znajdziemy także wycieraczki winylowe, wykładzinowe oraz te wykonane z PET.

Kolejnym ważnym wyznacznikiem jest wielkość produktu. Standardowym wymiarem jest 60 × 40 cm, jednak znajdziemy zarówno większe, jak i mniejsze modele. Parametr ten dobieramy do wymiaru naszych drzwi – najlepiej, by mata zajmowała całą przestrzeń przy drzwiach wejściowych. W ten sposób możemy być pewni, że żadne zanieczyszczenia nie dostaną się do naszego mieszkania. Nie bez znaczenia pozostaje także kształt wycieraczki. Z tego też powodu znajdziemy je nie tylko w formie prostokąta, lecz także okrągłe i półokrągłe. Mogą być opatrzone nieregularnymi, wzorzystymi krawędziami, które dodadzą jej szyku i elegancji. Istotnym kryterium wyboru jest także kolor oraz wzór, który należy dobrać do swoich indywidualnych potrzeb oraz aranżacji całego mieszkania.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =