Zalety stosowania ekogroszku w ramach opału

Rosnące zanieczyszczenia powietrza, gleby oraz wód powierzchniowych, jak również nowe wytyczne odnośnie kotłów grzewczych skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Nie chcąc rezygnować z kotła na paliwo stałe, doskonałym wyborem będzie ekogroszek. Wysoka kaloryczność węgla używanego do produkcji tego typu opału powoduje, że jest to również bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Jako, iż ten rodzaj paliwa charakteryzuje się niską zawartością substancji niepalnych, pozostawia po sobie niewielkie ilości popiołu, a nowoczesne piece grzewcze, których wymaga stosowanie ekogroszku, emitują znacznie mniejsze ilości szkodliwych pyłów do atmosfery. Stosunkowo wyrównana wielkość poszczególnych ziaren węgla pozwala także na zautomatyzowanie pracy urządzenia grzewczego, dzięki czemu nasza ingerencja wymagana będzie jedynie raz na kilka dni.

Korzyści dla środowiska i portfela

Opalanie ekogroszkiem pozwala na uzyskanie oszczędności w naszym portfelu. Regulatory pokojowe i moduły internetowe, które zazwyczaj towarzyszą kotłom na ten rodzaj paliwa stałego, pozwalają na utrzymywanie w pomieszczeniach stałej temperatury, w związku z czym optymalizujemy potrzebną nam energię cieplną, generując tym samym zyski na naszym koncie.

Eksploatacja nowoczesnych pieców retortowych pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie nawet o 40%. Minimalizowanie ilości ekogroszku potrzebnego do wytworzenia odpowiedniej ilości energii cieplnej pozwala także na mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery, dzięki czemu powietrze, którym oddychamy w chłodniejsze miesiące, jest zdecydowanie lepszej jakości.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + jeden =