Azja – raj dla miłośników natury

Mieszkając w centrum Europy, często wydaje się nam, że nic nas już nie zaskoczy. Jednak wystarczy wysiąść z samolotu w jednym z azjatyckich miast, by odkryć, jak bardzo się myliliśmy. Azja zachwyca na każdym kroku. Z jednej strony ogromne metropolie, z drugiej dziewicza przyroda. Co znajdą tu jej miłośnicy? 

Natura przez duże N

Azja większości osób, które nigdy tam nie były, kojarzy się z tłokiem. Rzeczywiście w centrach największych metropolii ilość otaczających nas ludzi bywa przytłaczająca. Wystarczy jednak wyjechać kawałek za miasto i nagle okazuje się, że na każdym kroku otacza nas przyroda. Idealnym kierunkiem na pierwszy wyjazd do Azji może być np. Sri Lanka. ZNajdziemy tu ogromną różnorodność przyrodniczą na niewielkiej przestrzeni. W jednym miejscu spotkamy gęstą dżunglę by chwilę później podziwiać pola herbaciane. A to wszystko otoczone oceanem, wzdłuż wybrzeży którego ciągną się nieskończenie długie, piaszczyste plaże.

Wyprawy w ciekawe akątki Azji można znaleźć np. na https://www.apetytnaswiat.pl/azja/. Ten daleki kontynent skrywa o wiele więcej tajemnic. Na Filipinach znajdziemy ogrom raf koralowych, Kambodża zachwyci nas dziewiczą przyrodą, która dopiero jest odkrywana. A na nieco bliższe wyjazdy poleca się Gruzja z monumentalnymi górami i pyszną kuchnią. Miłośnicy natury koniecznie powinni odwiedzić również Indonezję. To właśnie tu możemy spotkać orangutany w ich naturalnym środowisku czy pomedytować w rajskich ogrodach Bali. Opcji jest naprawdę bardzo wiele. Na tej niewielkiej wyspie znajdziemy wulkany, wodospady, dziewiczą dżunglę i wiele innych atrakcji. 

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − sześć =