Kiedy konieczna jest wymiana akumulatora w aucie?

Akumulator jest niezwykle istotnym elementem w każdym samochodzie osobowym. Wynika to z faktu, że odpowiada nie tylko za rozruch pojazdu, ale również za prawidłowe działanie całej elektroniki oraz oświetlenia. Niestety jest to bateria jak każda inna, dlatego wskutek codziennej eksploatacji ulega zużyciu i traci swoje właściwości. W takiej sytuacji konieczna jest jej wymiana na nowy model. Jeśli interesują nas wyjątkowo funkcjonalne i wytrzymałe akumulatory w Poznaniu na Głogowskiej znajdziemy sklep posiadający je w ofercie. 

Całkowity brak napięcia to główny powód

Akumulator samochodowy magazynuje energię elektryczną i zasila nią pojazd. Jego wymiana jest niezbędna zwłaszcza w sytuacji, gdy nastąpił znaczny spadek napięcia znamionowego (poniżej 10 V), uniemożliwiający całkowite naładowanie sprzętu. Taka awaria jest zazwyczaj spowodowana zasiarczeniem ogniw lub zerwanym łącznikiem. Do wyrzucenia nadaje się ponadto akumulator, w którym mamy do czynienia z ponadprzeciętnie niskim poziomem elektrolitów, powodującym wysychanie płyt wykonanych z ołowiu (mniej niż 1,28 g/cm3).

Z całą pewnością ważnym i jednoznacznym sygnałem świadczącym o konieczności wymiany jest również poważne uszkodzenie obudowy, stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia użytkownika. W tym przypadku naprawa jest zupełnie nieopłacalna. W razie problemów z funkcjonowaniem akumulatora warto zawsze wybrać się do profesjonalnego warsztatu, gdzie fachowcy ocenią stan jednostki i zaproponują nam odpowiednie rozwiązanie. Jeśli zależy nam na posiadaniu wyjątkowo wytrzymałego i niezawodnego sprzętu, pomyślmy o akumulatorze Bosch s5, wyróżniającym się nawet do 30% większą mocą rozruchową.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzy =