Jakie metody stosuje się na początku nauczania języka obcego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka obcego języka to dla wielu osób duże wyzwanie, jednak nie jest ona tak trudna, jak niektórym mogłoby się wydawać. Z odrobiną chęci oraz motywacji nawet nauka języka polskiego przez obcokrajowców stanie się prosta i satysfakcjonująca. Różnorodność metod jest w dzisiejszych czasach bardzo duża, a wybór odpowiedniej dla nas znacznie skróci czas nauki.

Metody w nauczaniu języka obcego początkujących

Wyróżnia się trzy naczelne metody stosowane w nauczaniu języka obcego w początkowej fazie kursu: bezpośrednią, gramatyczno-tłumaczeniową, audiolingwalną.

Bezpośrednia

Metoda ta jest jedną z najstarszych i opiera się na bezpośrednim kontakcie z językiem. Słownictwo przyswajane jest naturalnie, a nauczyciel skupia się na tym, aby uczeń dobrze osłuchał się z danym językiem.

Jeśli uważamy tę opcję za godną zainteresowania, warto poszukać kursu języka obcego np. https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik, gdzie możemy liczyć na stały kontakt z nauczycielem i pracę grupową.

Gramatyczno-tłumaczeniowa

Ta metoda opiera się przede wszystkim na nauce gramatyki oraz leksyki, które z kolei wykorzystywane są w czytaniu, tłumaczeniu i rozumieniu tekstów. Większość słownictwa uczniowie przyswajają w charakterze listy słówek. Jest popularna ze względu na fakt, że dzięki niej można nauczyć ucznia zaskakująco dobrych umiejętności czytania w obcym języku.

Audiolingwalna

Jest to metoda w szczególności bazująca na słuchaniu. Za cel obiera się opanowanie danego języka w czterech aspektach po kolei: słuchanie, mówienie, pisanie oraz czytanie. Metoda audiolingwalna polega na wielokrotnym słuchaniu słów oraz dialogów, co też ułatwia zapamiętywanie różnych schematów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie wyczyścić dywan?
Jak skutecznie wyczyścić dywan?
Wystrój domu to coś, o co dba każdy z nas. Odpowiednio dopasowane elementy dekoracji potrafią bowiem nadać wnętrzom niezwykłego charakteru. […]
Gdy koszty za wesele są za wysokie. Z czego można zrezygnować a co zmienić, aby mieć wyjątkowy ślub?
Wydatki związane ze ślubem Suknia ślubna, makijaż, fryzura, ślub i przyjęcie weselne – wszystko pochłania ogromne ilości pieniędzy. Dla wielu […]
Jaką odzież zabrać w góry?
Wyprawa w góry to dla większości niedoświadczonych osób spore wyzwanie. Trzeba bowiem odpowiednio się przygotować, pakując do bagażu wyłącznie te […]