Jakie metody stosuje się na początku nauczania języka obcego?

Nauka obcego języka to dla wielu osób duże wyzwanie, jednak nie jest ona tak trudna, jak niektórym mogłoby się wydawać. Z odrobiną chęci oraz motywacji nawet nauka języka polskiego przez obcokrajowców stanie się prosta i satysfakcjonująca. Różnorodność metod jest w dzisiejszych czasach bardzo duża, a wybór odpowiedniej dla nas znacznie skróci czas nauki.

Metody w nauczaniu języka obcego początkujących

Wyróżnia się trzy naczelne metody stosowane w nauczaniu języka obcego w początkowej fazie kursu: bezpośrednią, gramatyczno-tłumaczeniową, audiolingwalną.

Bezpośrednia

Metoda ta jest jedną z najstarszych i opiera się na bezpośrednim kontakcie z językiem. Słownictwo przyswajane jest naturalnie, a nauczyciel skupia się na tym, aby uczeń dobrze osłuchał się z danym językiem.

Jeśli uważamy tę opcję za godną zainteresowania, warto poszukać kursu języka obcego np. https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik, gdzie możemy liczyć na stały kontakt z nauczycielem i pracę grupową.

Gramatyczno-tłumaczeniowa

Ta metoda opiera się przede wszystkim na nauce gramatyki oraz leksyki, które z kolei wykorzystywane są w czytaniu, tłumaczeniu i rozumieniu tekstów. Większość słownictwa uczniowie przyswajają w charakterze listy słówek. Jest popularna ze względu na fakt, że dzięki niej można nauczyć ucznia zaskakująco dobrych umiejętności czytania w obcym języku.

Audiolingwalna

Jest to metoda w szczególności bazująca na słuchaniu. Za cel obiera się opanowanie danego języka w czterech aspektach po kolei: słuchanie, mówienie, pisanie oraz czytanie. Metoda audiolingwalna polega na wielokrotnym słuchaniu słów oraz dialogów, co też ułatwia zapamiętywanie różnych schematów.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 7 =