Jakie metody stosuje się na początku nauczania języka obcego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka obcego języka to dla wielu osób duże wyzwanie, jednak nie jest ona tak trudna, jak niektórym mogłoby się wydawać. Z odrobiną chęci oraz motywacji nawet nauka języka polskiego przez obcokrajowców stanie się prosta i satysfakcjonująca. Różnorodność metod jest w dzisiejszych czasach bardzo duża, a wybór odpowiedniej dla nas znacznie skróci czas nauki.

Metody w nauczaniu języka obcego początkujących

Wyróżnia się trzy naczelne metody stosowane w nauczaniu języka obcego w początkowej fazie kursu: bezpośrednią, gramatyczno-tłumaczeniową, audiolingwalną.

Bezpośrednia

Metoda ta jest jedną z najstarszych i opiera się na bezpośrednim kontakcie z językiem. Słownictwo przyswajane jest naturalnie, a nauczyciel skupia się na tym, aby uczeń dobrze osłuchał się z danym językiem.

Jeśli uważamy tę opcję za godną zainteresowania, warto poszukać kursu języka obcego np. https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik, gdzie możemy liczyć na stały kontakt z nauczycielem i pracę grupową.

Gramatyczno-tłumaczeniowa

Ta metoda opiera się przede wszystkim na nauce gramatyki oraz leksyki, które z kolei wykorzystywane są w czytaniu, tłumaczeniu i rozumieniu tekstów. Większość słownictwa uczniowie przyswajają w charakterze listy słówek. Jest popularna ze względu na fakt, że dzięki niej można nauczyć ucznia zaskakująco dobrych umiejętności czytania w obcym języku.

Audiolingwalna

Jest to metoda w szczególności bazująca na słuchaniu. Za cel obiera się opanowanie danego języka w czterech aspektach po kolei: słuchanie, mówienie, pisanie oraz czytanie. Metoda audiolingwalna polega na wielokrotnym słuchaniu słów oraz dialogów, co też ułatwia zapamiętywanie różnych schematów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Uniwersalne krzesła biurowe – czy takie w ogóle istnieją?
Uniwersalne krzesła biurowe – czy takie w ogóle istnieją?
Wybór odpowiedniego krzesła do biurka jest bardzo ważne. To przede wszystkim kwestia zdrowotna, ponieważ długotrwałe przesiadywanie na niezbyt wygodnym i […]
Co powinno znaleźć się w codziennej stylizacji motocyklisty – jak się ubierać?
Co powinno znaleźć się w codziennej stylizacji motocyklisty – jak się ubierać?
Motocykliści jeżdżący na chopperach są od lat synonimem wolności i niezależności. Charakterystyczną cechą wyróżniającą harleyowców jest ich unikalny strój. Jego […]
Jakie powinno być pomieszczenie przeznaczone na biuro?
Jakie powinno być pomieszczenie przeznaczone na biuro?
Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą lub planujące jej założenie często potrzebują miejsca na wszystkie dokumenty, obiektu, gdzie można załatwić formalności. […]